28 Eylül 4 Ekim Tüm Liste! Kuralı Kurasız TOKİ Konut Satışı Yapılan İller

TOKİ Başkanlığı 28 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında konut satışı yapacak. İlan edilen açık kurasız kuralı tüm konut satışlarıyla çok sayıda şehirde yer alan projelerden 2+1 3+1 daireler satılacak.

Toki 29.09.2021 - 09:19 29.09.2021 - 09:20 Mustafa KARAGÖZ

TOKİ Eylül Ekim 2021 konut satış ilanlarını bir araya getirdik. TOKİ'den ev almak isteyen, plan yapan vatandaşlar için güncel konut satışları ile başvuruda bulunacak olanlar için detayları paylaşıyoruz. 

TOKİ 29 EYLÜL - 4 EKİM 2021 KURALI KURASIZ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ Başkanlığı bu dönemde hem kuralı konut satış ilanları hemde kurasız konut satış ilanları ile daireler satacak. Orta gelir grubu ve alt gelir grubu kapsamında yapılacak olan konut satışlarıyla farklı özelliklerde daireler vatandaşlara sunuldu. Alt gelir grubu kapsamında yayımlanan ilanlar için başvuru şartlarını sağlayanlar çok düşük taksit olanakları ile konutları satın alabilecekler. Orta gelir grubu için özel şart olmayıp ilan edilen ödeme planına uygun olan vatandaşlar başvurularını kuruma yapabilecekler. 

KURASIZ KONUT SATIŞLARI 

Eylül ayı sonu Ekim ayı başında başvuru yapılabilecek iki adet kurasız konut satış ilanı bulunuyor. Kocaeli ve Van için ilan edilen duyuruların bir tanesi konut satış ilanı bir tanesi ise işyeri satış ilanı. 

* Kocaeli Dilovası TOKİ Projesinde yer alan 12 adet daire herhangi bir kura olmadan satışa çıkarıldı. 

*  Van Erciş'te yer alan bazı işyerleri uygun peşinat ve uzun vadeli ödeme planıyla satışta yer alıyor. 

Yukarıda yer alan projelere başvurular Halk Bankası ve Ziraat Bankası üzerinden yapılacak. Önce başvuruda bulunan vatandaşlar konutları yada işyerlerini alabilecekler. 

KURALI KONUT SATIŞLARI

Kuralı konut satış listesinde 4 farklı projeden daireler ilanda yer alıyor. Konya için iki adet konut satış ilanı bulunurken diğer kuralı konut satışı yapılacak Muş ve Şanlıurfa için oldu. 

* Konya Karapınar TOKİ Projesinden alt gelir grubu ve orta gelir grubu kapsamında 18 daire satılacak.

* Konya Hadım TOKİ Projesinde yer alan 7 adet daire de kuralı konut satışı ile satılacak.

* Muş Merkez için 258 konut TOKİ tarafından kuralı satış ilanına konuldu.

* Şanlıurfa Akçakale TOKİ Projesinden ise 265 adet konut satışı yapılacağı ilan edildi. 

İlan edilen konut satışları için başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Başvuru ücretini ödeyen vatandaşlar daha sonra kura aşamasına katılacaklar. Kurada ismi çıkanlar konutları almaya hak kazanacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@