28 Nisan'da Bayram Öncesi Akaryakıt Fiyatlarına İndirim Göründü! Benzin, Motorin ve LPG Akaryakıt Fiyatları Belli Oldu!

Akaryakıt fiyatları son yılların en yüksek seviyesinde seyretmeye devam ediyor. 28 Nisan Perşembe gününde ise güncel benzin, mazot ve LPG fiyatları araştırılıyor! İşte detaylar…

Finans 28.04.2022 - 16:24 28.04.2022 - 16:26 Duygu Dilan Duman

Akaryakıt fiyatlarında milyonlarca sürücüyü sevindirecek gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 50 TL bayram indirimi ile belirli istasyonlardan işlem yapacak araç sahipleri daha kârlı bir şekilde depolarını doldurabilecekler. Bayramda daha avantajlı oranlar ile akaryakıt harcamalarını gerçekleştirmek isteyenlere cazip seçenekler sunan akaryakıt istasyonları ve bankalar ise art arda duyurularını yaptılar.

Bayramda Depolar 50 TL Daha Ucuza Dolacak!

Maximum akaryakıt kampanyası sürücülerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Aytemiz istasyonlarında geçerli olmak üzere 50 TL’ye varan MaxiPuan fırsatı sunuluyor. 1 Nisan – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında, 150 TL ve üzerinde 4’üncü tek seferde veya farklı günlerde yapılan akaryakıt harcamalarına 40 TL, alışverişlerin en az birini Maximum Mobil Aytemiz Mobil Ödeme ile yapanlara ise 50 TL hediye edilecek.

28 Nisan Brent Petrol Fiyatı Ne Kadar Oldu?

petrol-1

28 Nisan Perşembe gününde brent petrol fiyatlarında hareketlilik görülüyor. Özellikle Rusya ve Ukrayna savaşının patlak vermesinin ardından ciddi bir artış gösteren ve küresel düzeyde de başlayan enerji krizi sonrasında brent petrol fiyatları yükselmiş ve Türkiye’de kur krizi ile vergilerin de etkisiyle fiyatlar fahiş oranda artmıştı.

Şu an için ham petrol fiyatlarında Çin’deki vakalarıın küresel talep görünümünü düşürmesinin ardından gerileme görüldü. Brent petrol fiyatı yüzde 1,8 oranında düşüşle 104 dolar seviyesine kadar geriledi. Batı Teksas tipi ham petrol vadeli kontratları ise geçtiğimiz gün sıırlı yükselişle kapanırken bugün yüzde 1.5 düşüş yaşadı.

Güncel Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

Küresel piyasalarda brent petrol fiyatları gerilerken indirim haberleri henüz gelmedi. 28 Nisan itibariyle İstanbul’da motorin litre fiyatı ortalama 22 lira seviyesinde görülürken, benzinin litre fiyatı ortalaması ise 19 lira seviyesinde bulunuyor. Önümüzdeki günlerde ise akaryakıt fiyatlarında bayram öncesinde bir indirim gelip gelmeyeceği konusunda açıklama gelmesi beklenmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@