28 Şubat Pazartesi Kabine Toplantısı Var Mı? Elektrik Faturalarına İndirim Kararı Alınacak Mı?

Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? 28 Şubat'ta kabine toplantısı var mı? Elektrik ve doğalgaz faturalarına indirim kararı alınacak mı? Yeni sosyal yardım programı için açıklama yapılacak mı?

Gündem 28.02.2022 - 01:39 28.02.2022 - 01:39 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde yapılan kabine toplantılarında Türkiye'de önemli kararlar alınarak uygulamaya sokuluyor. Tüm bakanların katıldığı ve Cumhurbaşkaqnlığı Külliyesi'nde gerçekleşen kabine toplantısı vatandaşlarca da büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Peki yeni kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine toplantısında hangi kararlar alınacak? Elektrik ve doğalgaz faturalarına indirim kararı alınacak mı? 28 Şubat'ta kabine toplantısı var mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde yapılan kabine toplantıları genelde iki haftalık periyotlarda Pazartesi günleri gerçekleştiriliyor. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programıyla çakışması halinde kabine toplantısı farklı günlerde de yapılıyor. Peki 28 Şubat Pazartesi günü kabine toplantısı yapılacak mı? Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi'nden verilen bilgilere göre 28 Şubat'ta kabine toplantısı yapılacak. Öğleden sonra başlayacka olan kabine toplantısının saat 19:00 civarında bitmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları ise toplantı biter bitmez Millete Sesleniş konuşması ile açıklayacak.

UKRAYNA MESELESİ ANA GÜNDEM MADDESİ

Ukrayna'nın Rusya'nın saldırısı kabine toplantısının ana gündem maddesi olacak. Türkiye'nin bu durumdaki pozisyonu ve atılacak adımlar kabinede görüşülecek. Konuya dair başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere ilgili bakanlar son gelişmeleri aktaracaklar. Ukrayna'da bulunan Türk vatandaşlarının son durumları ve yapılabilecek girişimler de tartışılacak.

ELEKTRİK FATURALARINA YENİ DÜZENLEME GÖRÜŞÜLECEK

Yurt içi en önemli gündem olarak yüksek elektrik faturaları yine kabinede görüşülecek konular arasında yer alacak. Enerji Bakanı Fatih Dönmez yapılan çalışmalara dair son durumu kabine üyelerine aktaracak. Küçük esnaflara yapılacak elektrik faturası indirimi, konutlarda kademeli tarifenin yükseltilmesi gibi konularda yeni kararlar alınacak. Bu kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilecek.

YENİ SOSYAL YARDIM PROGRAMI

Son yapılan kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapmış ve yeni bir sosyal yardım programı için talimat verdiğini duyurmuştu. Bu yeni sosyal yardım ile alakalı olarak detayların kabine toplantısında belli olmaya başlaması bekleniyor. Hangi vatandaşlar nasıl bir sosyal yardım ödemesi yapılacağı kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanabilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@