280 Bin TL'ye 140 Metrekare, Anahtar Teslim, İki Katlı, Ömürlük Çelik Villa!

Çelik villa modeli evler son dönemlerde oldukça büyük ilgi görmeye başladı. Çelik villa fiyatları ne kadar? Ömürlük bir yapı olan 140 metrekare çelik villa kaç TL'ye yaptırılabiliyor?

Emlak Haberleri 19.04.2022 - 02:04 19.04.2022 - 02:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de inşaat maliyetlerinde meydana gelen artışlardan dolayı betonarme yapılan ikinci plana itilmeye başlandı. Bunun yerine betonarme yapılara her açıdan alternatif olarak modellere yönelmeye başlanıldı. Bu konuda en çok tercih edilen yapı tardı ise çelik yapılar olmaya başladı. Villa tarzında da tasarlanabilen çelik evler çok sayıda avantajından dolayı tercih ediliyor. Peki çelik evlerin avantajları nelerdir? 

ÇELİK EVLERİN BETONARME YAPILARDAN FARKI NEDİR?

Çelik evlerin betonarme yapılara göre en önemli farkı maliyettir. Çelik evler betonarme evlere kıyasla daha ucuz yaptırılabiliyor. Projeye göre üretim yapıldığı için betonarme evler için uzun inşaat sürelerini beklemek çelik evlerde sözkonusu olmuyor. Çelik ev yaptırmak isteyenler evlerini 45 gün içerisinde anahtar teslim alabiliyorlar. 

Çelik evler dayanıklılık açısından betonarme evlere adeta fark atıyor. Oldukça sağlam niteliklere sahip olan çelik evler çok uzun yıllar dayanabiliyor. Çelikten üretilen iskelet aynı zamanda depreme karşı da dayanıklı oluyor. Betonarme evler gibi depremle yıkılma riski çok düşük oluyor. 

Çelik evler aynı zamanda oldukça çevreci evler olarak tanıtılıyor. Çelik evlerde kullanılan çelikler yenilenebilir malzeme niteliğindeler. Daha önce farklı yerlerde kullanılan malzemeler çelik evlere dönüşebiliyor. Betonarme evlerde ise böyle bir nitelik bulunmuyor. 

Çelik evlerde çeliğin boyutları beton kalıplara göre daha düşük olduğu için daha geniş alanlar yaratılabiliyor. Bu şekilde çelik evler daha az malzemeyle daha büyük bir şekilde üretilebiliyor. 

140 METREKARE İKİ KATLI ÇELİK VİLLA KAÇ TL'YE YAPTIRILIYOR?

140 metrekare büyüklüğündeki bir çelik villanın kaç TL'ye yaptırılabileceği merak ediliyor. Öncelikle bu evler prefabrik ev fiyatlarından daha fazla fiyata mal edilebiliyor. Prefabrik evlerden daha dayanıklı olan çelik evlerin fiyatları yine de betonarme evlerin fiyatları kadar yüksek olmayabiliyor. İncelenen örnek projeye göre 140 metrekare büyüklüğünde iki katlı çelik villa 280 Bin TL'ye yaptırılabiliyor. Üstelik bu çelik villa için firmalar tarafından müşterilere çeşitli ödeme kolaylıkları sağlanıyor. Taksit imkanı da bulunan bu ev modelinde talep edenler 45 gün içerisinde makul fiyatlarla ömürlük bir villa sahibi olabiliyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@