29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Kuvvetli Kar Yağacak O Şehirlerde de Şiddetli Sağanak Görülecek

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yurdun bazı noktalarında kar yağışı görülecek. Yağmurlu havada kıyı kesimlerinde etkili olurken iç ve diğer bölgelerde havanın açık olması bekleniyor.

Gündem 29.10.2021 - 07:05 29.10.2021 - 07:05 Mustafa KARAGÖZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda havanın nasıl olacağını duyurdu.

Bazı bölgeler için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli kar yağışı için yılın ilk mesajını yayımladı. İşte bölge bölge kar yağışı. 

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

29 Ekim Cuma günü yurdun önemli bir bölümünde hava parçalı bulutlu ve açık olacak. Ancak hava sıcaklıkları mevsim normallerinde yada biraz üzerinde olacak. Serin olacak havaların yanında bazı illerde sağanak yağış, bazı illerde de kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Cuma günü yurdun doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kars Erzincan çevresinde kar zaman zaman kuvvetli kar olacağıgeçeceği tahmin ediliyor.

Şiddetli Sağanak Beklentisi

Meteoroloji yayımladığı duyurusunda Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinde yağmur beklendiğini bildirdi. Bu illerin yanında bazı bölgelerde yağışların yerel olarak çok şiddetli olacağını öngören Meteoroloji  i yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Hakkari ve öğleden sonra Van çevreleri ile Erzurum'un güneyi, Diyarbakır'ın kuzeyi ve Şırnak'ın doğusunda şiddetli olacağını açıkladı. 

Kuvvetli Kar Beklenen Şehirler

İlan edilen hava tahmin raporunda iki şehir için kuvvetli kar yağışı uyarısı yapıldı. Meteoroloji kar yağışlarına dair  ".Erzincan, Erzurum (il geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı), Kars'ın yüksek kesimleri ile Van'ın güneyinde (Başkale, Bahçesaray, Çatak) ve Hakkari'nin kuzeyinin yükseklerinde beklenen yağışların yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor." açıklamasında bulundu. 

Dİğer Şehirler

Diğer şehirlerin açık yada parçalı bulutlu olacağı ve hava sıcaklıklarının mevsim normalleri seviyesinde olacağı bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@