29 Kasım 3 Aralık Fiyat Listesi Geldi! Tümü Hazineden Satılık Lojman, Konut, Dükkan, Arsa, Arazi, Bahçeli Ev

Kamu kurumlarının gayrimenkul satış ilanları yayımlandı. Lojman, Konut, Dükkan, Arsa, Arazi, Bahçeli Ev almak isteyenler için güncel fiyat listesi ile satış yapılacak iller haberimizde.

Emlak Haberleri 29.11.2021 - 09:42 29.11.2021 - 09:42 Mustafa Karagöz

Devlet kurumlarının satış ilanlarını merak edenler için gayrimenkul fiyat listeleri yenilendi. 29 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında satışları için başvuruları alınacak gayrimenkuller için tüm listeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

DEVLET KURUMLARININ GAYRİMENKUL SATIŞ İLANLARI

Devlet kurumlarının gayrimenkul satış ilanlarına bakıldığında en fazla duyurunun lojman satışı ile arsa satışları için yayımlandığıu görülüyor. Kurumlar ayrıca satılık işyeri ilanları da yayımlıyorlar. Ancak işyeri ilanlarının birçoğu belediyelerden ve kiralık için yayımlanıyor. Bunların dışında tarla, arazi, bahçeli ev, kargir ev, konut imarlı arsalar da bulunyor. 

Bu hafta içinde başvuruları alınacak olan bu gayrimenkullere dair son listeleri satış durumuna göre aşağıda paylaştık. Aşağıda gayrimenkulün cinsi, satış muhammen bedeli ve gayrimenkul ile satışa dair kısa bilgiler yer alıyor. 

29 KASIM 3 ARALIK LOJMAN SATIŞI

29 kasım 3 aralık lojman satışı

29 kasım 3 aralık lojman satışı 2

29 KASIM 3 ARALIK DÜKKAN SATIŞI

29 kasım 3 aralık dükkan satışı

29 KASIM 3 ARALIK İMARLI ARSA SATIŞI

29 kasım 3 aralık arsa satışı29 kasım 3 aralık arsa 2satışı

29 KASIM 3 ARALIK TARLA, İMARSIZ ARAZİ SATIŞI

29 kasım 3 aralık tarla satışı

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yukarıda yer alan gayrimenkul satışlarına dahil olmak isteyenler kurumlarla iletişime geçecekler. Tüm kurumlar her satış için ayrı bir ihale şartnamesi hazırlamakta. İhale şartnamesinde tüm satış esasları bildirilir. İstekliler bu şartnameye kurumun belirlediği bir ücret karşılığında sahip olacaklar. Kurumlara gidilere doğrudan alınabilen şartnameler bazı kurumlarca posta ile de gönderiliyor. İhale şartnamesini almış olanlar tüm koşulların uygun olması kapsamında başvurularını yapacaklar.

Başvuru işlemleri iki temel aşama üzerine kurulu. Vatandaşlar belirlenen muhammen bedel üzerinden kuruma geçici teminat bedeli ödeyecekler. Ardından makbuzu kuruma iletecekler. Daha sonra kurumun gerçek kişi başvuruları ile tüzel kişi başvuruları için talep ettiği evrakları iletecekler. Son aşama ise ihaleye katılım süreci ve teklif verilmesi. Süreç sonunda kurumun ilgili birimi süreç tamamlanacak. 

KREDİ OLANAKLARINI KAÇIRMAYIN

Kurumlar ihale ile satış işlemlerinde bazı taksitli ödeme seçenekleri sunabiliyorlar. Bu durum tamamen ilana özel ve her ilan için geçerli değil. Sunulan özellikler yüzde 25 peşin ve geri kalanın taksitli ödenmesi gibi olabiliyor. Bunun dışında özellikle lojman alımlarına milli emlak ile anlaşmalı bankalar arasında imzalanan protokol gereği uzun vadeli, 0.95'ten başlayan faiz seçenekleri ile kredi kullanımı mümkün. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@