2B Arazi Son Başvuru Tarihi Yeniden Uzatıldı

2B arazi almak isteyen kişilerin beklediği müjdeli haber geldi. Kamuoyunda oluşan beklenti üzerine 2B arazi başvuruları için süre uzatıldı. Buna göre ikinci kez başvuru tarihinin 6 ay uzatıldığı 2B arazi başvuru tarihi 30 Kasım'a kadar devam edecek. 
2018-05-17T15:09:06+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
2B Arazi Son Başvuru Tarihi Yeniden Uzatıldı
2B Arazi Son Başvuru Tarihi Yeniden Uzatıldı

Seçim Öncesi Yapılan Son Çalışma İle Geçirildi

Türkiye Haziran ayında yapılacak erken seçimlere odaklanırken seçim çalışmaları nedeni ile de meclis çalışmaya ara verdi. Verilen ara öncesi son düzenleme meclisten geçirilirken 136 bin vatandaşı ilgilendiren 2B arazileri de geçirilen düzenleme arasında yer aldı. Yapılan düzenlemeye göre daha önce hiç başvuru yapmayan ya da daha önce başvuru yapmasına rağmen ödemelerini yapmayan kişilerin yeniden başvuru yapmalarının önü açıldı.

2B Arazi Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Yapılan yasal düzenlemenin ardından hazine arazilerinin satışı için son başvuru tarihi 30 Kasım 2018 olarak revize edildi. Kamu oyunda 2B arazi satışı olarak anılan 6292 sayılı “Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun” ile devletle ihtilaflı olan vatandaşlar ile devlet arasında barış yapılması amaçlanıyor.

Son Başvuru Süresi 7 Mart Tarihinde Dolmuştu

Yapılan düzenlemeden önce Hazine arazisi satış başvurusu 7 Mart tarihinde sona ermişti. Yapılan müdahale ile başvuralar 6 ay daha uzatılmış oldu.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?