3 Analist, 3 Farklı Tahmin! Ayı Piyasası Alarmı Verildi, Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini Geldi

Kripto paralarda yaşanan gelişmeler fiyatlara yansımaya devam ederken yeni fiyat tahminleri de geldi. Bitcoin ne olacak, düşüş sürer mi, yeniden yükselecek mi, ne zaman yükselir?

Finans 02.02.2022 - 11:20 02.02.2022 - 11:35 Gülcan Özer

Kripto paralar darbe üzerine darbe yemeye devam ederken yapılan olumsuz açıklamalar, yeni kanuni düzenlemeler, ek vergiler uygulanması ve FED'in faiz artırımı Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşe neden olmuştu. Özellikle de enerji krizi sonrasında pek çok ülkede kripto para madenciliği yasak kararları ile düşüş dalgası ile başlamıştı. 

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan Bitcoin'in başını çektiği kripto paralarda yaşanan düşüşler yatırımcıları üzerken analistlerin yorumları ve beklentileri de yakından takip edilmeye devam ediyor. Peki, kripto paralarda beklenti ne yönde, bitcoin yeniden yükselecek mi, düşecek mi, yeniden 50 bin doları geçer mi, ne zaman yükselir?

BİTCOİN VE ETHEREUM YENİDEN YÜKSELİR Mİ, YÜKSELİŞ VAR MI?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettikleri isimler arasında yer alan Twitter analistlerinden Michaël van de Poppe kripto para birimleri için yaptığı son değerlendirmesinde bitcoin ve ethereum için geri dönüş sinyallerini değerlendirdi. Poppe, Bitcoin'de geri dönüş için 41 bin 500 dolar seviyesinin kritik olduğunu belirterek short pozisyonu tavsiye etti. 

bitcoin 2 şubat

Bitcoin bugün için 40 bin dolar seviyesinin altında güne başlarken 38 bin 396 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Kripto para analisti Justin Bennett ise yapmış olduğu değerlendirmesinde kripto paralarda kış yaşandığını belirterek ayı piyasası olduğunu dile getirdi. 

ethereum kaç dolar 2 şubat

BİTCOİN VE ETHEREUM AYI PİYASASI ALARMI! DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?

Bennett yapmış olduğu açıklamasında kripto paralar için ayı piyasası içerisinde olunduğunu ancak piyasanın kışa girmediğini belirterek bitcoin için 40 bin doların direnç noktası olduğunu belirterek ethereum için ise 4 bin doları işaret etti. 

Ethereum bugün için 2 bin 756,17 dolar seviyesinde güne başlarken sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yorumlar ile ünlenen Altcoin Sherpa ise önümüzdeki sekiz hafta içinde 50 bin dolar seviyesini beklediğini söyleyerek yükselişin 6-8 hafta içerisinde yaşanmasını beklediğini dile getirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Haberde adı geçen kişiler tarafından yapılan yorumlardan derlenmiş olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez. Yatırım tavsiyesi sadece bu alanda sertifikası olan yetkili kurumlar tarafından verilebilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@