3 Bin 250 Bekçi Alımına Dair Detaylar Belli Oldu! 2022 Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri ve Şartları!

Bekçi olmak isteyen çok sayıda genç için geri sayım resmen başladı! 81 ilde yapılacak 3 bin 250 bekçi alımı için detaylar belli oldu! Peki, 2022 bekçi alımı şartları neler, bekçi alımı ne zaman?

Finans 28.04.2022 - 17:27 28.04.2022 - 17:29 Duygu Dilan Duman

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde 81 ilde istihdam edilmek üzere toplamda 3.250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Kısa bir süre önce alım yapılacağına ilişkin duyurunun yapılmasının ardından gelen yeni detaylar büyük heyecan yarattı. Polis Akademisi Başkanlığı (PA) tarafından yayımlanan yeni bekçi alımı ilanına göre adayların başvuru yapacakları tarihler, şartlar ve diğer detaylar belirlendi.

2022 Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2022 yılı çarşı ve mahalle bekçisi alımı 28 Nisan – 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adayların ilgili şartları sağlamaları halinde bugünden itibaren başvurularını yapmaya başlamaları mümkündür. 81 il genelinde istihdam edilecek 3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alımına dair detayların açıklanmasının ardından şartlar ve başvuru yöntemleri de araştırılmaya devam ediyor.

2022 Bekçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

bekçiA

Geçtiğimiz Mart ayının ilk günlerinde Resmi Gazete’de yayımlanan 3 bin bekçi alımı yapılacağına dair ilan sonrasında diğer detaylar da belli oldu. En geç 13 Mayıs 2022 tarihine kadar bekçi olmak için gereken şartları sağlayan adayların, ‘’pa.edu.tr’’ adresi üzerinden e – Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak ön başvuru işlemlerini tamamlamaları sağlanacak. Başvuru yapabilmek için adayların gerekli tüm şartları sağladıklarından emin olmaları gerekmektedir.

Bekçi Alımı Başvuru Şartları Neler?

81 ilde EGM bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılması hedefleniyor. En az lise mezunu ve dengi okul mezunu adaylar arasından yapılacak bekçi alımına dair birçok genel ve özel şart belirlenmiştir. 2022 bekçilik şartları ise şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En lise ve dengi okul mezunu olmak,
  • En az 167 cm boyunda olmak,
  • Beden kitle endeksi 18 – 27 arasında olmak,
  • 31 yaşından gün almamış olmak,
  • Silah taşımaya veya silahlı göreve engel hukuki bir engeli olmamak,
  • İlgili suçlardan hapis cezasından hükümlü olmamak,
  • Madde bağımlılığı, madde kullanımı gibi nedenlerle tedavi görmüş/görüyor olamamak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@