3 Bin Euro Maaş ile Almanya'da Çalışacak Kişiler Aranıyor! Hemşire, Bakıcı, Beden İşçisi ve Daha Birçok Meslek...

Ortalama en az 3 bin euro maaş ile Almanya’da bazı meslek gruplarında açığı kapatmak için personel alımı yapılması hedefleniyor. Almanya 1,5 milyona yakın işçi alımı yapmaya hazırlanıyor! İşte detay..

Finans 04.06.2022 - 15:54 04.06.2022 - 15:56

Türkiye’den de çok sayıda gurbetçinin yaşadığı Almanya’da özellikle pandemi dönemi sonrasında birçok farklı meslek grubunda çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Avrupa genelinde de görülen bu sorunun karşılanması için ülkelerden yeni hamleler de gelmeye başladı. Belirli meslek gruplarında çok sayıda Türkiye’den de işçilerin alınması hedefleniyor. Üstelik ortalama 3 bin euro maaşla çalışmaları hedefleniyor.

1,5 Milyona Yakın İşçi Alımı Yapılması Bekleniyor!

1960’lı yıllarda özellikle ağır işlerde çalıştırılmak üzere ülke dışından büyük bir işçi alımı gerçekleştiren Almanya, benzer bir alım için harekete geçti. Bilhassa pandemi sonrasında ortaya çıkan birçok sorunun bu yöntem ile ortadan kaldırılması hedefleniyor. 2022 yılında da personel alımı yapmayı hedefleyen Almanya’nın 1,5 milyona yakın kişiyi alması bekleniyor.

Çeşitli Sektörlerde Çok Sayıda İşçi Alınacak

İçişleri-Bakanlığı-Duyurdu!-KPSS-60-ile-Farklı-Kadrolarda-3-Bin-546-Sözleşmeli-Personel-Alınacak

Giderek yaşlanan Avrupa nüfusu nedeniyle birçok temel hizmetler için personel açığı ortaya çıktı. Kamyon şoföründen evde bakım hizmetlerine, bakıcıdan hemşireye ve beden işçisine kadar birçok farklı meslek grubunda alım yapılması hedefleniyor. Bakıcılıktan garsonluğa kadar çok sayıda kişinin farklı sektörlerde ve ülke genelinde istihdam edilmesine yönelik yeni projelerin devreye girmesi bekleniyor. Özellikle Türkiye’den bir hayli fazla talep olabileceği öngörülüyor.

Almanya İşçi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Almanya’da çalışma fırsatı elde etmek isteyenlerin deneyimli veya uzman oldukları sektörler için birçok farklı iş kolunda çalışma izni almak için başvuru yapmaları sağlanacak. Almanca CV ve ön yazı hazırlanarak ilgili kurumlara başvuru yapılması ve B1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olunması çoğu meslek grubu için yeterli oluyor. Bu şartları sağlayanların İŞKUR yurtdışı bürolarından veya çeşitli online platformlar üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri mümkündür. Ortalama 3 – 4 bin euro maaş ile birçok farklı meslekte alım yapılmasına ilişkin belirli dönemlerde proje bazlı olarak da personel alımları gerçekleştiriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@