3 Devlet Bankası'ndan 6 Ay Faizsiz İşletme Kredisi Hamlesi Geldi

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından yeni kredi kampanyası kapsamında koronavirüs salgınından olumsuz olarak etkilenen tüm işletmelere 6 ay faizsiz sadece anapara ödemeli işletme kredisi verilecek.

İHTİYAÇ KREDİSİ 25.03.2020 - 15:14 15.07.2021 - 00:08 SERHATMEDYA

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından yeni kredi kampanyası kapsamında koronavirüs salgınından olumsuz olarak etkilenen tüm işletmelere 6 ay faizsiz sadece anapara ödemeli işletme kredisi verilecek. 3 devlet bankası tarafından başlatılan kredi kampanyasına ilişkin detaylar haberimizde.

Koronavirüs salgını kapsamında olumsuz etkilenen işletmelere ilişkin bankalardan yeni destek kredisi geldi. 3 kamu bankası tarafından sağlanacak yeni kredi kapsamında sektör farketmeksizin koronavirüs salgınından olumsuz etkilenmesi durumunda faizsiz kredi imkanı sağlanacak. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sağlanacak kredi detayları şu şekilde;ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK'TAN FAİZSİZ KREDİVakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için "İşe Devam Kredi Desteği" sağlayacaklarını duyrudular.Bu kredi imkanından faydalanacak olan işletmeler 6 ay boyunca anapara, faiz ödemesiz kredi imkanından faydalanabilecekler. Kredi kullanan firmalar 6 ayın sonunda ise 36 aylık yüzde 7.5 faizle krediden faydalanmış olacaklar. Kamu bankaları söz konusu ticari krediyi sektör farketmeden koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen işletmelere sağlayacaklar. Tek Koşul Bulunuyor3 devlet bankası tarafından sağlanacak olan 6 ay faizsiz kredi imkanından faydalanacak olan firmalarda ise tek şart aranacak. Bu şarta göre kredi kullanmak isteyen firmaların Şubat 2020 sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayılarında azaltma yapmamaları gerekiyor.MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK'TAN AÇIKLAMA GELDİHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak devlet bankaları tarafından başlatılan İşe Devam Desteği ile iligili açıklamada bulundu. Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşım ile konuyu ele alan Bakan Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, kamu bankalarımız ve katılım finans kuruluşlarımızla; tüm sektörlerimiz, tüm firmalarımız için “İş’e Devam Desteği” başlatıyoruz. Hazine destekli KGF kefaleti sağlanan bu destek için şartımız istihdamın korunması olacak." dedi. Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından İşe Devam Desteği ile ilgili yapılan sosyal medya paylaşımı;

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@