3 Gün Süre Verdi! Gram Altın 1000 TL Olacak Diyen Haluk Özdil Tek Tek Açıladı Tahminleri Tutmuştu

Gram altın için 1000 TL analizi geldi. Ünlü ekonomist son değerlendirmesinde altın fiyatlarında 3 gün içinde çok ciddi bir yükselme beklediğini aktardı. Gram altın için hedef ise 1000 TL oldu.

Finans 09.12.2021 - 17:38 09.12.2021 - 17:38 Mustafa Karagöz

Altın birikimi yapanlar, altın hesabı olanlar tek bir soruyu merak ediyorlar. Gram Altın fiyatları daha da yükselir 1000 TL olur mu yoksa yeniden düşer mi? İki ünlü ekonomist Haluk Özdil ve İslam Memiş altın fiyatlarının geleceğini yorumladılar. Özdil değerlendirmesinde dikkat çeken ifadeler kullanarak 3 gün içinde ciddi bir yükseliş olacağını söyledi. İslam Memiş ise ABD'den gelen veriler izlenecek değerlendirmesinde bulundu. 

"3 GÜN İÇİNDE ÇOK CİDDİ YÜKSELİŞ BEKLİYORUM"

Stratejist Yazar Haluk Özdil, Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre altın fiyatlarına dair bir değerlendirmede bulundu. Kendi sosyal medya hesabında altın fiyatlarını değerlendiren Özdil yaklaşık 3 gün içerisinde çok ciddi yükseliş bekliyorum dedi. Gram altın için kısa vadede bir hedef açıklayan Haluk Özdil gram altının 1000 TL'ye yükselme ihtimalini de değerlendirdi. 

Haluk Özdik kısa vadede altın için "Yaklaşık 3 gün içerisinde çok ciddi bir yükseliş bekliyorum. 800’ün olması yakındır. Peki altın ne zaman 1000 lira olacak? Bu bana kalırsa FED Toplantısı’na bağlı bir durum. Powell, 2022’nin ortasına doğru düzelme beklediğini duyurmuştu." ifadelerini kullandı. 

gram altın 1000 tl olur mu

"ALTIN 15 ARALIK'TAN SONRA 800'Ü GEÇER 1000'E GİDER"

Gram altın için değerlendirmesinin devamında FED Başkanı Jerome Powell'ın açıklayacağı faiz kararının önemli olacağını aktaran Stratejist Yazar Haluk Özdil politika faiz artırım kararı gelebileceğini söyledi. 

Altın fiyatları için 15 Aralık tarihine dikkat çeken Özdil faiz artırımı kararı gelmesi durumunda altının nasıl bir seyir izleyeceğini şu sözlerle ele aldı. 

"15 Aralık’tan sonra 800’ü geçen altının 1000 lira bandına doğru gideceğini düşünüyorum. Ons altının yükselmesiyle altın alıp başını gidecek. Hemen FED’den sonra Merkez Bankası’nın faiz düşürme planı var. Bu doları etkileyeceğinden altının yükselişini arttıracak. Özellikle 18 Aralık’tan sonra 1000 liraya doğru ilerleyecek."

gram altın 1000 tl olur mu 2

İSLAM MEMİŞ GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLADI

Altın fiyatları konusunda takip edilen isimlerden birisi olan İslam Memiş altın fiyatlarının 451 TL'den 800 TL bandında kadar çıktığını hatırlatarak değerlendirmesine başladı. Bu süreçte altın fiyatlarının yüzde 78 oranında arttığını söyleyen Memiş bu artışın çoğu son bir ayda köpük artış olduğunu iddia etti. Altın değerlendirmesinde kısa vadede geri çekilme mümkün olabilir diyen Memiş "Gram altın için bu seviyeler oldukça yüksek seviyeler. Öncelikle önümüzdeki haftalardan itibaren 750, devamında da 720 lira seviyesine çekilme mümkün olabilir." yorumunda bulundu. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair paylaşılan yorumlar ve analizler haber amacıyla paylaşılmış olup asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@