3 Şehirde Toprak Yatırım Fırsatı! KDV'siz 60 Ay Vadeli 49 Arsa TOKİ'den Satılık

TOKİ Başkanlığı 3 şehirde arsa satışı yapacağını ilan etti. Kurum KDV muafiyetiyle satışını yapacağı arsalara 60 ay vadeli ödeme planı sunacak.

Toki 14.01.2022 - 12:11 14.01.2022 - 12:11 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arsa satışı için ilan çıktı. Kurum toplam 3 şehirde 49 arsa satışı yapacağını duyurdu. İstanbul, Şanlıurfa ve Kocaeli'de satışa çıkarılan arsaların imar durumu da açıklandı. Satışı yapılacak olan arsaların konut imarlı, sanayi ve ticaret alanı imarlı akaryakıt servis istasyonu, konaklama tesisi, park, dini tesis, otopark, rekreasyon alanı niteliğinde olduğu duyuruldu. 

60 AY VADELİ ÖDEME PLANLARI SUNULACAK

TOKİ'den arsa alacaklar için 60 ay vadeli ödeme planı sunulacak. Kurum arsa alacak olan vatandaşların yüzde 15 yada yüzde 25 peşinat ödemesi seçeneklerinden faydalanabileceğini açıkladı. Bu açıklamanın yanında arsalar için 60 ay vade uygulanabileceği duyuruldu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı duyurusunda söz konusu arsaların nasıl satılacağı hakkında bilgi verdi. Satışların açık artırma usulü ile olacağı ve isteklilerin ihale tarihinden önce başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.

Söz konusu 49 arsadan 30 tanesi İstanbul'da bulunuyor. aşakşehir, Bahçelievler ve Arnavutköy ilçelerinde ise toplam 30 arsa satacak kurumun Bahçelievler'de ticaret+konut, Başakşehir'de konut alanı niteliğinde 3 arsası ön olanda. Alıcılar bu arsalara yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile sahip olabilecek.

Arsaların muhammen bedeli i 2 milyar 875 milyon 512 bin 298 TL olarak açıklanırken arsaların toplam büyüklüğü 575 bin 138 metrekare olarak duyuruldu. Başvuruda bulunacak olanlar Emlak Müzayede sitesinden başvuru kılavuzuna ulaşabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@