3 villası olan İbrahim Tatlıses'in doğduğu mağara müze olacak!

Türkiye’nin önde gelen şarkıcıları arasında yer alan ve şu anda 3 villaya sahip olan İbrahim Tatlıses’in doğduğu mağara müze olacak.

EMLAK HABERLERİ 26.08.2019 - 14:33 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye’nin önde gelen şarkıcıları arasında yer alan ve şu anda 3 villaya sahip olan İbrahim Tatlıses’in doğduğu mağara müze olacak.

Şanlıurfa’da dünyaya gelen ve Türkiye’nin en fazla dinlenen ve sevilen şarkıcılarından biri olan İbrahim Tatlıses, katıldığı televizyon programlarında ve sunduğu programlarda sürekli mağarada dünyaya geldiğini dile getiriyordu.İBRAHİM TATLISES’İN DOĞDUĞU MAĞARA MÜZE OLACAKSanatçı İbrahim Tatlıses’i yakından tanıyanlar bu gerçeği bilse de tanımayanlar Tatlıses’in sözlerine şüpheyle bakıyordu. Sonunda Şanlıurfa ve Haliliye belediyesi sanatçı İbrahim Tatlıses’in doğduğu mağarayı müze yapma kararı aldı.ŞANLIURFA’DA BİRARAYA GELDİLERMüze projesinin dateylarını konuşmak için Şanlıurfa Polisevi'nde Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile bir araya gelen Tatlıses, Şanlıurfa’da bulunmaktan memnun olduğunu açıkladı.3 VİLLAM VAR!Şanlıurfa'nın hızla değiştiğini ve gelişime açık olduğunu aktaran Tatlıses, "Fakir bir ailenin çocuğuydum. Mağarada doğduğum için de iftihar ediyorum. Allah daha sonra 'yürü ya kulum' dedi, çok şükür yürüdük. Şimdi 3 teknem var. 3 villam, 2 uçağım vardı. Her şey için şükür ediyorum. Şehir merkezine de büyük bir otel kazandırmak istiyorum. Turizmi ve insanlara hizmet etmeyi seviyorum. Göbeklitepe dolayısıyla yatırım düşünüyorum. Turistler gelsin, kalsın, zaten en fazla yabancı turist geliyor." dedi.MAĞARAYI MÜZE YAPACAĞIZŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de "Kendisinin doğduğu yer bir mağara. Şimdi bu mağarayı müze olarak açacağız. Bu kadar meşhur bir insanın nerede doğduğunu insanlar görsün, bilsin istiyoruz. Bu kadar lüks içerisinde yaşayan bir insanın mağarada doğduğuna kimse inanmıyordu. Tatlıses, gayret edip, mücadele ederek bugünlere gelmiştir." İfadelerini kullandı.1 YIL İÇİNDE MÜZE AÇILACAK!Müzeyle ilgili çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını aktaran Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da, müzeyi yaklaşık 1 yıl içerisinde hizmete açmayı planladıklarını ve Hızmalı Mahallesi'nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacağını bildirdi.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@