30 Ağustos Pazartesi PTT, Noter, Kargolar, Bankalar, Okullar Açık Olacak Mı?

30 Ağustos Pazartesi gününde hangi kurumlar açık olacak hangi kurumlar resmi tatil yapacak? İşte tüm liste.

30 Ağustos Pazartesi PTT, Noter, Kargolar, Bankalar, Okullar Açık Olacak Mı?

30 Ağustos Pazartesi günü tüm yurt genelinde Zafer Bayramı olarak kutlanacak. Vatandaşlar 30 Ağustos tarihinde açık olup olmayacağını merak ediyorlar. İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda açık olacak yada kapalı olup hizmet vermeyecek kurumlar.

30 AĞUSTOS PAZARTESİ AÇIK OLACAK KURUMLAR HANGİLERİ?

Bilindiği üzere 30 Ağustos Türkiye'de resmi tatillerden birisi. Bu kapsamda kamuya ait çok sayıda kurum ile çeşitli özel kuruluşlar kapalı olacak. Resmi Tatil kapsamında Pazartesi günü sadece belli başlı kurumlar açık olup hizmet verecekler.

Hastaneler 30 Ağustos Tarihinde Açık Mı?

Hastaneler en fazla araştırılan kurumların başında geliyor. Resmi tatil kapsamında hastanelerin poliklinik servisleri pazartesi günü kapalı olacak. Vatandaşlar 31 Ağustos Salı günü poliklinik hizmeti alabilecekler. Ancak 30 Ağustos Pazartesi günü acil servis bölümleri açık olacak.

Eczaneler 30 Ağustos'ta Açık Olacak Mı?

Eczaneler de resmi tatil kapsamında kapalı olacaklar. İlaç alacak olan vatandaşlar bu işlemlerini nöbetçi eczanelerden gerçekleştirecekler.

Bankalar Pazartesi Günü Açık MI?

Tüm bankalar her tatil kapsamında kapalı olurlar. Bu kapsamda 30 Ağustos tarihinde bankaların tamamı kapalı olacak.

Kargo Şirketleri

Online alışveriş işlemlerinin arttığı bu dönemde kargo şirketlerinin çalışması yakından takip ediliyor. Normal şartlar altında kargo şirketleri resmi tatillerde kapalı olurlar. Ancak pandemi ile birlikte uygulanan bazı özellikler değişmeye başladı. Pazartesi günü bazı kargo şirketleri açık bazıları kapalı olacak. Örnek olarak yurtiçi Kargo 30 Ağustos Pazartesi günü hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu.

Noterler 30 Ağustos'ta Açık Açık Olacak Mı?

Noterler de resmi tatil kapsamında 30 Ağustos Pazartesi günü kapalı olacaklar.

SONRAKİ HABER