30 Ağustos Toplu Taşımalar Ücretsiz Mi? İETT, Metrobüs, Minibüs Ücretsiz Mi?

30 Ağustos itibariyle, toplu taşıma ücretsiz olacak. İstanbul'da İETT, Metrobüs ve diğer toplu taşımalar ücretsiz olacak.

Gündem 30.08.2019 - 13:02 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

30 Ağustos itibariyle, toplu taşıma ücretsiz olacak. İstanbul'da İETT, Metrobüs ve diğer toplu taşımalar ücretsiz olacak.

Bayramlarda toplu taşımalar ücretsiz bir şekilde vatandaşlara sunuluyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul'da toplu taşımalar ücretsiz mi olacağını merak ediyordu. Yapılan bir açıklama ile birlikte İstanbul kartını kullanan yolculardan ücret kesintisi yapılmayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97 yılındaki kutlamalar için İstanbul kartın kullanıldığı toplu taşımalarda ücret alınmayacağını duyurdu. Kentin birçok noktasında Zafer Bayramı için etkinlikler düzenlenecek. İstanbullular için 30 Ağustos Zafer Bayramı günü İETT, Metrobüs, OTOBÜS AŞ (Havalimanı Otobüsleri Hariç), Özel Halk Otobüsleri, Şehir Hatları Vapurları, Özel Deniz Yolu Toplu Ulaşım Motorları ile Metro İstanbul’un yönettiği Tramvay, Metro, Füniküler, Tünel ve Teleferik hatlarında yolculuklar ücretsiz olacak.Ulaşım ile alakalı ücret bedellerinin tamamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanacak ve 30 Ağustos özel olarak ek seferler düzenlenecek.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@