30 Ağustos'ta Havale Ve EFT Yapılır Mı, Paralar Ne Zaman Hesaplara Geçer?

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle banka şubelerinin kapalı olacağı açıklandı. Peki 30 Ağustos'ta havale ve eft yapılır mı? Paralar ne zaman hesaba geçer?

30 Ağustos'ta Havale Ve EFT Yapılır Mı, Paralar Ne Zaman Hesaplara Geçer?

Türkiye'de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil uygulaması yapılacak. Çok sayıda kurum ve kuruluş bu resmi tatilde vatanbdaşlara hizmet veremeyecekler. Bunlar içerisinde bankalar da bulunuyor. Peki bankalarda işlemler yapılabilecek mi? Bankalar 30 Ağustos'ta nasıl hizmet verecekler? 30 Ağustos'ta havale ve EFT yapılır mı?

30 AĞUSTOS'TA BANKACILIK HİZMETLERİ VERİLECEK Mİ?

Resmi tatil uygulaması nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı gerekçesiyle banka şubeleri kapalı olacak. Bunun için de banka şubelerinden müşterilere herhangi bir hizmet verilemeyecek. Bankacılık işlemleri çevrimiçi olarka yapılabilecek. Müşteriler internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve ATM'ler üzerinden işlemlerini yapabilecekler. Bunun dışında herhangi bir bankacılık hizmetine erişim sağlanamayacak.

30 AĞUSTOS'TA EFT GÖNDERİLİR Mİ?

En çok merak edilen konulardan birisi de 30 Ağustos'ta vatandaşların EFT gönderip gönderemeyecekleri oldu. EFT bankalar arasında yapılan para transferi anlamına geliyor. Yani iki farklı banka arasında para önderme işlemine EFT deniliyor. Bundan dolayı da 30 Ağustos'ta EFT gönderilemeyecek. 30 Ağustos'ta verilen EFT işlem emirleri ancak 31 Ağustos'ta uygulamaya sokulabilecek.

EFT gönderimi konusunda bir detay bulunuyor. Vatandaşlar 30 Ağustos'ta EFT gönderimini sınırlı olarak yapabilecekler. Merkez Bankası'nın ödeme sistemi olan FAST'a dahil olan bankalar arasında günlük 2.000 TL'lik limitle sınırlı kalmak şartıyla EFT işlemlerine izin verilebilecek.

30 AĞUSTOS'TA HAVALE GÖNDERİLİR Mİ?

30 Ağustos'ta havale gönderilir mi sorusuna da cevap aranıyor. Havale işlemi aynı bankanın iki farklı hesabı arasındaki para transferi olduğu için bu konuda herhangi bir sınırlama olmayacak. Müşteriler normal günlerde olduğu gibi havale işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilecekler.