30 Bin Dolar Desteğinin Testi Bitti Diyen Ünlü Analist Bitcoin İçin 51 Bin Dolar Tahmini Yaptı!

Kripto para piyasalarında Bitcoin merkezli meydana gelen sürpriz gelişmeler teknik analistlerin Bitcoin hakkındaki tahminlerini değiştirdi. İki usta analist Bitcoin hakkında yeni tahminlerini açıkladı

Finans 29.07.2021 - 05:00 29.07.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasaları yatırımcıların yoğun ilgisini çekmeyi başarıyor. Ciddi fiyat düşüşleri yaşanan kripto paralardan yatırımcılar halen daha umutlarını kesmediler. Yatırımcılar yaşanan fiyat düşüşlerinin kalıcı olmadığını düşünseler de fiyat yükselişlerinin ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyorlar. 

KRİPTO PARALAR İÇİN BİTCOİN NEDEN ÖNEMLİ?

Kripto para piyasalarında tüm fiyatlamalar neredeyse Bitcoin'e odaklanmış durumda. Bu piyasayı yakından tanımayanlar ise Bitcoin'in neden diğer kripto para birimleri için önemli olduğunu merak ediyorlar. 

Bitcoin kripto para borsalarında dönen varlıkların büyük bir çoğunluğuna sahip para birimi özelliğinde bulunuyor. En yüksek işlem hacimli kripto paranın fiyat değişimleri doğrudan diğer kripto paraları da etkiliyor. 

Bitcoin fiyatında meydana gelen sert düşüşler diğer para birimlerinde de düşüşleri beraberinde getiriyor. Bitcoin bu açıdan kripto para piyasasının temeli olma özelliğini taşıyor. Bundan dolayı Bitcoin bu piyasanın ana merkezi haline geldi. 

BİTCOİN İÇİN 51 BİN DOLAR TAHMİNİ

Bitcoin fiyatındaki değer kazanımları bundan dolayı oldukça önem arz ediyor. Bunun için de analistlerin Bitcoin tajminleri çok büyük bir ilgi görüyor. Usta analist Katie Stockton tarafından yeni bir Bitcoin değerlendirmesi yapıldı. 

Katie Stockton tarafından yayınlanan son analizde Bitcoin'in şu andaki hedefinin 43 Bin dolar seviyesi olduğu tespiti yapıldı. Burada bulunan direnç aşılıp devre dışı bırakıldıktan sonra ünlü analiste göre Bitcoin sert bir şekilde 51 Bin dolar seviyesine fırlayacak. Fibonacci düzeltme seviyelerinden yola çıkarak tahminde bulunduğunu söyleyen Katie Stockton sürecin dikkatle izlenilmesi gerektiğini belirtti. 

Yaptığı Bitcoin analizi ile ses getiren Katie Stockton, “Bitcoin uzun bir süredir 30 bin dolar seviyelerinde hareket ediyordu. Bunun çok kritik bir anlamı var. Burada bulunan destek test edildi. Bu testin sonucunda da Bitcoin bu seviyede tutunmayı başardı.

Bitcoin'in 30 Bin dolar seviyesinde tutunmasının ardından şimdi sıra bundan sonraki seviyeye geldi. Dolayısıyla Bitcoin için yükseliş döneminin ayak seslerini duyuyoruz. Kısa bir süre içerisinde kalıcı  yükseliş hareketlerini hep birlikte takip edebileceğiz.” dedi.

Öte yandan Bitcoin şu anda 39.964 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ederken yükseliş trendinde girdiği net şekilde tablolara yansıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@