30 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekenler Halkbank, Vakıfbank Ve Ziraat Bankası'na Kaç TL Taksit Ödüyorlar?

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler en son maliyetleri merak ediyorlar. 30 Bin TL ihtiyaç kredisini Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kaç TL taksitle veriyorlar?

Finans 16.01.2022 - 22:44 16.01.2022 - 22:44 Engin Uzunoğlu

Nakit ihtiyaçları içerisinde debelenen vatandaşlar ekonomik olarak biraz olsun rahata ulaşabilmek için ek kaynak arayışlarını sürdürüyorlar. Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak ise en bilindik yol oluyor. Lazım olan parayı bankalardan ihtiyaç kredisi çekerek temin eden vatandaşlar nakit sorunlarına geçici de olsa çözüm buluyorlar. Finansal olarak yaşanan sorunlara bankalar ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla çözüm üretiyorlar.

KAMU BANKALARINDAN İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEK AVANTAJ HALİNE GELDİ

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenleri son dönemlerde en çok zorlayan detay yüksek kredi faizleri oluyor. Bundan önce en düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları bazı özel bankalar tarafından düzenleniyordu. Ancak son gelişmelere göre en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar kamu bankaları oldular. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak bugünlerde önemli bir avantaj haline geldi.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK VE HALKBANK YÜZDE KAÇ FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYORLAR?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi verdikleri de merak edilen bir husus olmaya devam ediyor. Şu anda Ziraat Bankası'nın aylık 1,69 faizle, Halkbank'ın aylık yüzde 1,69 faizle ve Vakıfbank da aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi vermeyi sürdürüyorlar. Özel bankaların ihtiyaç kredisi faizleri ise en düşük yüzde 1,99 faizden başlayarak yüzde 2,90 seviyelerine kadar yükseliyor

ZİRAAT BANKASI 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,69 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu faiz oranını göze alan ve ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade süresince Ziraat Bankası'na aylık 1.182 TL kredi taksiti ödüyorlar. bu mali şartlarda kullanılan ihtiyaç kredisinin yıllık maliyeti ise yüzde 27 oluyor.

VAKIFBANK 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama-4

İhtiyaç kredisi kullanmak için Vakıfbank'ı tercih eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 30 Bin Tl i,htiyaç kredisi kullanan müşteriler vade devam ettikçe her ay bankaya 1.232 TL kredi taksiti ödüyorlar. Kullanılan 30 Bin TL ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ise 44.383 TL oluyor.

HALKBANK 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama-4

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,69 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.182 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 42.562 TL olarak açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@