30 Mart Tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! TCMB Başkan Yardımcısı Görevden Alındı

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı. 30 Mart tarihli yayımlanan Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar yer aldı. Atama Kararlarında, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı görevden alındı.

Gündem 30.03.2021 - 01:33 30.03.2021 - 01:33 Serhat Karaman
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan yeni atamalar duyuruldu. 30 Mart 2021 Tarihli ve 31439 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/178, 179, 180)" karar kapsamında 3 kuruma atama yapıldı.

Yapılan atamaların birincisi Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı makamına, ikincisi Makine Kimya Endüstrisi Genel Müdürlüğüne üçüncüsü ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlük makamına oldu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YENİ ATAMALAR

Yayımlanan atama kararnamesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya görevden alındı. Murat Çetinkaya'dan boşalan bu makama ise Mustafa Duman atandı.

Resmi Gazete'de Yer Alan Atama Kararı"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvemör) Yardımcısı Murat ÇETINKAYA, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmış Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvemör) Yardımcılığına, 1211 sayılı Kanunun 29 uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Mustafa DUMAN atanmıştır."

MAKİNE KİMYA ENDÜSTRİSİ VE DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİNE YENİ ATAMALAR

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünde de görev değişikliği oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kurumda açık durumda bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevine Durmuş Ali KESKİN KILIÇ'ı atadı.

"Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Durmuş Ali KESKİN KILIÇ atanmıştır."

Bir diğer atama ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde oldu. Bu kurumda Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı makamında yer alan Mehmet KARAKAN görevden alındı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@