30 milyon değerindeki arsayı sahte kimlikle satmak istedi! Tapu memurunun dikkati sayesinde yakalandı

Manisa'da 30 milyon değerindeki bir arsanın satış işleminden şüphelenen tapu memuru, büyük tapu sahtekarlığını ortaya çıkardı. Film senaryosu benzer dolandırıcılık hikayesi.

Emlak Haberleri 10.05.2022 - 17:17 10.05.2022 - 17:18 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Son dönemlerde yüksek bedelli gayrimenkul dolandırıcıkları artmaya başladı. Ekiplerin büyük dikkati sayesinde gerçekleşmeyen satış işlemleri ise film senaryolarını aratmıyor. Öyle ki dolandırıcıların kullandıkları yöntemler, bu kadar da olmaz dedirtti. Bu tür dolandırıcılık eylemlerine ilişkin son örnek ise Manisa'dan geldi. 

MANİSA'DA 30 MİLYONLUK ARSAYI SAHTE EVRAKLA SATMAK İSTEDİLER

Manisa'da değeri 30 miyon TL'yi aşan toplam büyüklüğü 7 dönümden fazla olan arsa dolandırıcıların hedefi oldu. Yurt dışında yaşayan başka bir vatandaşa ait olan bu arsa için sahte kimlik belgesi ve evrak düzenleyen dolandırıcılar arsayı satışa çıkardılar. Manisa ili Yunusemre İlçesi Karaali Mahallesi'ndeki arazinin satış işlemi ise; Yunusemre Tapu Müdürlüğünde görevli tapu memuru tarafından önlendi.

Tapu memuru söz konusu arazinin satışı için gelen kişinin kimlik belgesinden şüphelendi. Durumu hemen polise bildiren Tapu Memurunun ihbarı sonucunda söz konusu kişi Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince göz altına alındı. Gözaltı sürecinde yapılan sorgulamada ise şahsın; urt dışında yaşayan arazi sahibi adına sahte kimlik düzenlediği ortaya çıktı. Şahsın sorgulaması sonunda 30 milyon TL'lik arsayı satmaya çalıştığı da tespit edildi. Söz konusu zanlı sorgulama işlemleirnin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 

Memura Başarı Belgesi

Büyük bir dolandırıcılığı engelleyen Tapu Memuruna ise Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay tarafından başarı belgesi verildi. Yunusemre Tapu Müdürü Hakan Öztürk, müdür yardımcıları Cengiz Çetin ve Şirin Çayır'da memurun başarı belgesi alması sırasında yanında oldular. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@