30 Temmuz Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı! YÖK Başkanlığından Alınan Yekta Saraç'a Yeni Görev!

Resmi Gazete'nin yeni sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı 30 Temmuz 2021 tarihli atama kararları yayınlandı. Yeni Atama Kararnamesi ile çok sayıda atama gerçekleştirildi. 

Gündem 30.07.2021 - 05:30 30.07.2021 - 05:30 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı 30 Temmuz 2021 tarihli atama kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla çok sayıda makama atamalar gerçekleştirildi. 

YÖK BAŞKANLIĞINDAN CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANLIĞINA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Temmuz 2021 tarihli atamaları arasında en dikkat çekici atama ise Prof. Dr. Yekta Saraç ile alakalı oldu. YÖK Başkanı olarak uzun bir süredir göreb yapan Yekta Saraç bu makamdan alındı. 

Yekta Saraç'ın boşalttığı YÖK Başkanlığı makamına Marmara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Özvar atandı. Ancak dikkat çeken atama bu değil. YÖK Başkanlığı görevinden alınan Prof. Dr. Yekta Saraç hiç ara verilmeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı. Yekta Saraç'ın bu görevi kararın Resmi Gazete'de yaqyımlanması ile resmen başlamış oldu. 

yekta saraç atama

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ATAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda da görevden almalar yapıldı. Buna göre Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe ile Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Pelin Ayşe Yağız görevden alındı. Bu kişilerin yerlerine henüz asaleten görevlendirme yapılmadı. 

MADEN VE PETROL İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATAMA KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nde de görevden alma ve atama kararı yayımlandı. Buna göre  Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hızır Ay görevden alındı. Hızır Ay'dan boşalan Genel Müdür Yardımcısı görevine ise Sami Sarıyıldız atandı. 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ATAMA KARARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı için de atama kararı yayımlandı. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Orhan Kemerkaya atandı. Bu görev bir süredir açık bulunuyordu.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ATAMA KARARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yapılan atamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Ali Fuat Eker atandı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ATAMA KARARLARI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları şöyle:

-Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın ve Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan görevden alındı.
-Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu atandı.
-Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları genel Müdürlüğü'ne Salih Tan atandı.
-Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Tırnakçı görevden alınarak yerine Turgay Gökdemir atandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@