300 Bin TL Konut Kredisi 180 Ay Vade! Hiç Peşinat Ödemeden Ev Alma Fırsatı

QNB Finansbank müşterilerine hiç peşinat ödemesi yapmadan sadece taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. 180 ay vade olanağı ile sağlanan kredi kullanımında kişiye özel faiz belirleniyor.

Konut Projeleri 15.04.2021 - 22:40 15.04.2021 - 22:40 Serhat Karaman
Vatandaşların ev alım tercihlerinin ilk sırasında konut kredisi kullanımı yer alıyor. Vatandaşlar döneme göre en uygun faiz oranları, vade süreci ve ödeme seçenekleri sunan bankalar arasından konut kredisi kullanıyorlar. Konut kredisi ile ev alımlarında ilk adımın ardından ödemeler aydan aya taksitle yapılıyor.

Müşteriler standart konut kredisi kullanımlarında belli bir oranda peşinat ödemesi yaparlar. Bu peşinat ödemesinin yanında alınan ev üzerine ipotek konulur ve ardından ödemeler aydan aya eşit taksitle yapılır. Ancak bankaların farklı ödeme planları ile konut kredisi seçenekleri mevcut.

KONUT KREDİSİ İLE EV ALIMLARINDA PEŞİNAT ÖDENMESİ

Konut kredisi kullanarak ev alacaklar için bankaların talep ettiği peşinat ödemeleri yüzde 20 seviyesindedir. Bu oran katılım bankalarının bazıları ve çoğu özel banka tarafından uygulanır. Ancak kamu bankaları yüzde 10 oranında peşinat ödenmesini talep ederken geri kalan tutarı kredi olarak sağlarlar.

Normal şartlar altında müşteriler 350 bin TL değerinde bir ev almak istediklerinde; kamu bankalarına 35 bin TL peşinat ödemesi yaparlar. Kredi limit tutarını yüzde 20 olarak uygulayan özel bankalarda bu oran 70 bin TL peşinat anlamına gelir. 70 Bin TL peşinat ödemesi yapan müşteri geri kalan 280 bin TL'lik tutarı kredi olarak çekebilir.

PEŞİNAT ÖDEMESİ OLMADAN EV ALIMI

QNB Finansbank müşterilerinin ev alımlarına 'Peşinatsız Konut Kredisi' paketi ile aracılık ediyor.

Peşinat ödemeden ev almak isteyenler için banka özel imkanlar sağlıyor. Müşteriler bu kredi paketinde hiçbir peşinat ödemesi yapmıyorlar. Alınacak evin değerinin tamamı için kredi kullanılabiliyor. Geri ödeme süreci ise 120 ay yerine 180 aya kadar çıkabiliyor.Kredi Özellikleri Neler?

Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.

180 aya kadar vade imkanı,

Hem mevcut hem de satın alınacak konut için eksper değerlendirmesi yapılır.

Satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %100’üne varan kredi.

Yalnızca tapuda “mesken” olarak görünen yerler için gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Teminat olarak mevcut evinizin ve satın alınacak evin gösterilmesi yeterlidir.

Peki Kimler Peşinatsız Kredi Paketinden Faydalanabilir?

Peşinatsız kredi ödemelerinden faydalanmak için bankanın talep ettiği tek ve en önemli koşul ek teminat sunulması. Banka alınacak evin yanında müşterilerin kredi karşılığında ek bir teminat sunulmasını talep ediyor. Bankanın kabul edeceği konut, arsa, arazi, araç gibi gayrimenkuller ek teminat gösterilebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@