300 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Akbank'a Aylık Kaç TL Kredi Taksiti Ödüyorlar?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere Akbank tarafından finansman desteği verilmeye devam ediliyor. Akbank 300 Bin TL konut kredisi için müşterilerden aylık ne kadar taksit istiyor?

Finans 21.04.2022 - 23:39 21.04.2022 - 23:39 Engin Uzunoğlu

Konut kredisi çekerek ev satın almak isteyenlere bankalar önemli imkanlar sağlamaya devam ediyorlar. Ev fiyatlarının yükselmesine rağmen insanlar gelecek aylardaki muhtemel zamlardan etkilenmemek için bir an önce ev satın almak istiyorlar. Ancak finansman sorunu bu vatandaşların önlerindeki en büyük engel oluyor. Bankalar tam bu noktada devreye girerek ev sahibi olmak isteyenlere finansman destekleri veriyorlar. Bu bankalardan birisi olan Akbank, müşterilerinin ev sahibi olmaları için konut finansmanı musluklarını sonuna kadar açtı. Akbank konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

AKBANK KONUT KREDİSİ İLE MÜŞTERİLERİNİ EV SAHİBİ YAPIYOR

Akbank tarafından düzenlenen konut kredisi kampanyası ile müşterilerin finansman sorunları çözülüyor. Müşteriler ev satın almak istediklerinde Akbank'tan aylık yüzde 1,80'den başlayan faizlerle konut kredisi çekebiliyorlar. Ancak bu faiz oranı 60 aya kadar vade ile kullanılan konut kredilerinde geçerli oluyor. Daha yüksek vadelerde kullanılan konut kredilerinde ise faiz yüzde 1,92'ye yükseliyor. Yine de bu faiz oranı konut kredisi özelinde özel bankalar içerisinde en uygun maliyetli faizlerden birisi oluyor. 

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere bir yaş sınırlaması da uygulanıyor. 70 yaşın üzerindeki Akbank müşterilerine konut kredisi imkanı sağlanmıyor. Ancak 70 yaş altındaki müşteriler konut kredisi çekebiliyorlar. 60 yaş üzerindeki müşteriler konut kredisi kullanmak istediklerinde ise kredi vadesi ile müşterinin yaşı hesaplanarak konut kredisi veriliyor. Örneğin 65 yaşındaki bir müşteri konut kredisi çekecekse o kredinin vadesi en fazla 5 yıl olarak yapılıyor ve 70'e tamamlanıyor. 

Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere 120 aya kadar da vade imkanı sağlanıyor. Bu şekilde konut kredisi taksitlerinin miktarı bir nebze olsun düşürülerek ödenebilecek seviyelere çekiliyor. Bu da ev satın almak için çok yüksek miktarlı borcun altına girenlere başlı başın abir avantaj oluyor. 

300 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

akbank konut kredisi hesaplama 300 bin tl

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,92 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 300 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya vade süresince her ay 6.414 TL kredi taksiti ödüyorlar.  

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@