300 Bin TL'lik Otomobil İçin Halkbank'tan En Fazla Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekilir, En Düşük Kaç TL Taksit Ödenir?

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sağladığı imkanlar merak ediliyor. Halkbank yüzde kaç faizle otomobil satın alacak müşterilerine taşıt finansmanı veriyor?

Finans 25.02.2022 - 03:03 25.02.2022 - 03:03 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak için imkanlarını zorlayan vatandaşlara bankalar taşıt finansmanı vererek destek oluyorlar. Bu taşıt finansmanı araç satın almak isteyenlerin hayallerini kurdukları otomobillere kavuşmalarında en büyük yardımcıları oluyorlar. Ancak bankadan bankaya değişen kredi politikalarından dolayı vatandaşlara uygun imkan sağlayan bankaların sayısı oldukça sınırlı kalıyor. Halkbank uygun imkanlarla müşterilerine taşıt kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Peki Halkbank taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Yeni bir otomobil satın almak isteyen Halkbank müşterileri uygun faizle bu kredi imkanından yararlanabiliyorlar. Müşterilere sağlanan tek avantaj ise uygun faiz ile sınırlı kalmıyor. Müşteriler Halkbank'tan taşıt kredisi çekmeleri halinde kredi geri ödemelerinde de bazı imkanlara sahip oluyorlar. Taşıt kredisi kullanan müşteriler ödeme planlarını kişisel bütçelerine göre hazırlama fırsatı elde ediyorlar. Bu fırsatı değerlendiren müşteriler aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, azalan taksitli, aartan taksitli, serbest ödemeli şeklinde ödeme planları ile kredi geri ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

2 AY ERTELENEN KREDİ TAKSİTLERİ

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyası kapsamında finansman desteği alan müşteriler kredi geri ödemelerinde 2 ay taksit erteleme imkanını kullanabiliyorlar. Bu şekilde taşıt kredisi çeken müşteriler ilk 2 ay boyunca bankaya herhangi bir taksit ödemesi yapmıyorlar. 2 aylık ödemesiz dönemin ardından ise taşıt kredisi geri ödemeleri başlıyor. Bu süreçte müşteriler kredi geri ödemelerini yapabilmek için bütçelerini hazırlayabiliyorlar. 

300 BİN TL'LİK OTOMOBİL İÇİN EN FAZLA NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşteriler en fazla ne kadar kredi kullanabileceklerini de merak ediyorlar. Müşterinin çekebileceği taşıt kredisinin miktarı satın alınmak istenen otomobilin fiyatına göre değişiyor. Örneğin fatura değeri 300 Bin TL olan bir otomobil için yüzde 70 oranında kredilendirme yapılıyor. Bu hesaplamaya göre de müşteriler bu değerdeki bir araba için Halkbank'tan en fazla 210 Bin TL taşıt kredisi kullanabiliyorlar. 

210 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

210 bin tl taşıt kredisi hesaplama

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 210 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya vade süresince her ay 6.718 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 322.504 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@