300 M2 Arsa 4 Bin 500 TL, 800 M2 Tarla 2.000 Lira! Milli Emlak 2022 Yılsonu Satılık Hazine Arazisi İlanları

Milli Emlak / arsa satışları için yeni yılsonu fırsat ilanları yayımlandı. Hazine arazisi satış ilanları ile düşük fiyatlar dikkat çekti. Hazine arazisi metrekare fiyatları 2021 yılsonuna özel düştü.

300 M2 Arsa 4 Bin 500 TL, 800 M2 Tarla 2.000 Lira! Milli Emlak 2022 Yılsonu Satılık Hazine Arazisi İlanları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılsonuna özel yeni satış ilanları yayımlandı. Hem satışa sunulan yeni ilanlarda hem de satışı devam eden satılık hazine arazisi ilanları için belirlenen düşük fiyatlar yatırımcılara büyük fırsatlar sundu.

Yurt genelinde pek çok ilde satışlar tüm hızı ile devam ederken özellikle da hazine arazisi ve ucuz satılık arsa ilanları arayan kişiler için cazip fiyat seçenekleri sunuldu. Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından 79 ilde yer alan 6 bin 187 satış ilanı için başvurular başladı.

MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE ARAZİSİ İLANLARI: ARSA SATIŞLARI İÇİN M2 FİYATLARI KAÇ TL?

Mülkiyete hazineye ait olan hazine arazilerinin satışı konusunda yetki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne verilirken Milli Emlak yılsonu ilanlarını güncelledi. Hazine arazilerinin satışı konusunda Milli Emlak düşük fiyatların yanı sıra 24 ay vadeli taksitle satış, KDV'siz ödeme, Emlak vergisi muafiyeti ile 5 sene muafiyet hakkı ve tapu harcı muafiyeti hakkı tanınıyor.

Hazine arazilerinin satış fiyatı konusunda ise fiyatlar standart bir metrekare ücreti üzerinden belirlenmiyor. Satışa sunulan arsanın büyüklüğü, yeri, konumu, işgalli olup olmaması gibi kriterlere göre fiyatlar belirleniyor. Ancak tüm fiyatlar yine de piyasa fiyatının çok daha altında yer alıyor.

milil emlak arsa ilanları 28 aralık

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞI! SATILIK HAZİNE ARAZİSİ FİYATI KAÇ TL?

Milli Emlak tarafından satışa sunulan hazine arazilerinin fiyatları bulunduğu ile ve metrekaresine göre belirlenirken satışta yer alan ilanlar bu kategorilere göre sıralanıyro. Kütahya Simav sınırları içerisinde yer alan 171 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için belirlenen satış fiyatı 7 bin TL olarak ilan edilirken, Nevşehir Hacıbektaş ilçesinde yer alan 300 m2 büyüklüğe sahip olan arsa için satış fiyatı 4 bin 500 TL olarak duyuruldu.

milli emlak tarla ilanları 28 aralık

MİLLİ EMLAK TARLA SATIŞI! SATILIK TARLA FİYATLARI EN UCUZ KAÇ TL?

Satılık tarla fiyatları için Milli Emlak yeni listesini yayımlarken listede birbirinden ucuz ilanlar dikkat çekti. Samsun Havza ilçesinde yer alan 533 m2 büyüklüğe sahip olan tarla 2 bin 940 TL fiyatla satışa sunulurken yine Simav'da yer alan 800 m2 büyüklükteki tarla için fiyat 2 bin TL olarak ilan edildi.

SONRAKİ HABER