31 Aralık Yılbaşı Okullar Tatil Mi? Okullar 31 Aralık'ta Yarım Gün Mü?

Yılbaşına sayılı günler kala 31 Aralık Cuma günü okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. Ayrıntılı bilgiler haberimizde.

31 Aralık Yılbaşı Okullar Tatil Mi? Okullar 31 Aralık'ta Yarım Gün Mü?

Yılbaşına son birkaç gün kaldı. Yeni yıl heyecanı şimdiden başlarken, tatil günü için de planlar yapıldı. 31 Aralık tarihinin Cuma gününe denk gelmesi nedeniyle dini bayramlarda olduğu gibi yarım gün resmi tatil olma konusu yeniden gündme geldi.

Yılbaşında resmi tatilin kaç gün olduğu hakkında merak devam ederken, durum netleşti.

31 Aralık Cuma Günü Okullar Tatil Mi?

31 Aralık Cuma günü yılbaşı akşamı olsa da resmi tatil olarak kabul edilmiyor. Yılbaşı tatili yalnızca 1 Ocak tarihi için belirlenmiştir.

31 Aralık Cuma günü her gün olduğu gibi öğrenciler okula gitmeye devam edecek. 31 Aralık günü okullarda herhangi bir tatil durumu söz konusu değil. Eğitim ve öğretim rutin işleyişe göre sürecek.

yılbaşı

Yılbaşı tatili Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan bilgilere göre 1 Ocak günü resmi tatil olarak kabul edilmektedir.

Okullar, iş yerleri, kamu kurum ve kuruluşları 31 Aralık'ta her zamanki gibi hizmet vermektedir.

31 Aralık'ta Okullar Yarım Gün Olacak Mı?

Okullar 31 Aralık Cuma günü yarım gün tatil olmayacak. Yarım gün tatiller yalnızca dini ve milli bayramlardan önceki gün uygulanan ir tatil sistemidir. Bu nedenle 31 Aralık Cuma günü okulların yarım gün eğitim vermesi söz konusu olmayacak.

yılbaşııı

Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

Resmi tatiller listesinde yılbaşı tatili 1 Ocak olarak belirtilmiştir. 1 Ocak günü tüm Türkiye'de okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile birçok sektörde tatil olmaktadır. 31 Aralık gününün bu yıl cuma gününe denk gelmesi nedeniyle her ne kadar tatil ya da yarım gün tatil olabileceği ve bu iki günün birleştirileceği düşünülse de yalnızca 1 Ocak günü resmi tatildir. 31 Aralık Cuma günü ülkede tüm işleyiş her Cuma günü olduğu gibi ilerleyecek.

SONRAKİ HABER