315 Konutluk TOKİ Kütahya Simav 3. Etap Projesinde Çalışmalar Hızlandı

Türkiye'nin dört bir yanında toplu konut projesi inşa eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kütahya'nın Simav ilçesinde yapılan projesinde çalışmaların hızlandığı bildirildi. 

TOKİ 19.06.2021 - 05:00 19.06.2021 - 05:00

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin çok sayıda ilinde toplu konut projesi inşaa faaliyetlerine devam ediliyor. TOKİ bir yandan yeni projeleri başlatmak için hazırlıklarını sürdürürken diğer taraftan da devam eden projelerin hızlı bir şekilde inşa edilebilmeleri için denetim faaliyetlerini hızlandırdı. Son dönemlerde oldukça hızlı bir yapılaşmanın gerçekleştiği Kütahya Simav 3. Etap Toplu Konut Projesi'nde de yoğun bir çalışma ortaya konuluyor. 

315 KONUTLUK PROJE

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, yapımına devam eden TOKİ toplu konut projesini yerinde inceledi. Toplam 18 blokta 315 konut ve 1 iş merkezinin inşa edildiği Simav 3. Etap Toplu Konut Projesi'nde önemli bir ilerleme kaydedildiği bildirildi. Yetkililerden bilgi alan Simav Belediye Başkanı Adil Biçer vatandaşların merak ettiği açıklamayı da yaptı.

KISA SÜRE İÇERİSİNDE KONUTLAR TESLİM EİLECEK HALE GETİRİLECEK

Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Adil Biçer, “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilçemizde inşa edilen 3. etap toplu konut projesinde çalışmalar oldukça hızlandı. Bu çalışmaların neticesinde en kısa sürede konutlar tamamlanacaktır. Hak sahiplerine teslim edilecek olan konutlar beklenenden dahi önce bir zamanda bitirilebilir. Yaptığımız incelemelerde ve gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde biz böyle bir izlenim edindik.” dedi.

TOKİ tarafından Kütahya'nın Simav ilçesinde inşa edilen konutların yapım süreci yakından takip ediliyor. İnşaatı yapan firmanın oldukça hızlı bir inşaat süreci ortaya koyması hak sahiplerinin meraklı bekleyişlerine farklı bir heyecan kazandırdı. TOKİ'den uygun fiyata ev satın alacak olan dar gelirli aileler de dört gözle projenin tamamlanmasını bekliyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@