32 Günlük Vadeli Dolar Hesabı! Ayda 75 Dolar 638 TL Kazanç Elde Edin

Bankaların vadeli döviz hesabı faiz oranları yenilendi. Yeni faiz oranlarıyla birikimlerini değerlendirmek isteyenlere sağlanan kazanç rakamları tablo halinde yazımızda.

Finans 21.08.2021 - 03:26 21.08.2021 - 03:26 Mustafa KARAGÖZ

Kamu bankaları yada özel bankalar aracılığıyla birikimlerini değerlendirmek isteyenler için vadeli mevduat oranları dikkat çeken oranlarda bulunuyor. Merkez Bankası politika faiz oranlarının yüksek olduğu bu dönemde bankalarda müşterilerine yüksek kazanç imkanı sağlıyorlar. 

BANKALARIN VADELİ DÖVİZ HESABI ORANLARI

Bankaların sağladığı 32 günlük vadeli mevduat hesapları Türk Lirası için ayrı Döviz kurları için ayrı kazanç imkanları sağlıyor. Dolar kurunda tuttukları birikimlerini TL'ye çevirmek istemeyenler için vadeli döviz hesabı faizleri paranın aylık kazanç getirmesini sağlıyor. 

Bankalar müşterilerine 8 günlük, 32 günlük, 46 günlük, 55 günlük, 92 günlük ve 181 günlük yatırım seçenekleri sunuyorlar. Birikimlerini aylık olarak değerlendirmek isteyenlere sağlanan faiz oranları şöyle;

En Yüksek Faiz Veren Banka

Vadeli döviz hesabında en yüksek faiz oranına sahip banka Odeabank. Banka diğer bankalara oranla çok yüksek kazanç tutarıyla müşterilerinin birikimlerinin katlanmasını sağlıyor. Odeabank'ın son güncellemesinin ardından ise ilan edilen faiz oranı yüzde 2.15 seviyesinde. 

İkinci ve Üçüncü Sıradaki Bankalar

Listenin ikinci ve üçüncü sırasında yer alan bankaların sağladığı faiz oranları ise ilk sırada yer alan 2.15'lik oranın oldukça gerisinde. Döviz birikimleri için Alternatif Bank yüzde 1.20 oran sağlarken Anadolu Bank ve Fibabanka yüzde 1.00'lik oran sağlıyor. 

AYLIK 75 DOLAR - 638 TL KAZANÇ NASIL SAĞLANIR?

Birikimi hem dolar kurunda tutan hemde vadeli mevduat faiz oranıyla değerlendirmek isteyenler için 50.000 Dolar'ın kar kazanç tablosu şöyle;

vadeli dolar hesabı

Yukarıda Odebank tarafından sağlanan iki farklı oran görülüyor. Sağlanan 2.15'lik vadeli döviz hesabı faiz oranı Yeni Tanışma Hesabı kapsamında geçerli. Yüzde 1.35'lik oran ise Oksijen hesap için geçerli. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@