32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi Alev Aldı, Bankada Tatlı Para Dönemi Başladı: En Yüksek Faiz İle Aylık 4 Bin TL Kazanç

Bankaların vadeli mevduat faiz oranları yeniden yükselişe geçti. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi ters tepti, vadeli mevduat faizi yükseldi. En yüksek faiz hangi bankada?

Finans 24.12.2021 - 21:49 24.12.2021 - 21:49 Gülcan Özer

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçerken bankada parası olanlara müjdeli haber geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından yapılan politika faiz indirimi ile TL mevduat hesabı faiz oranları adeta büyük bir erime yaşamıştı. 

En yüksek faiz veren banka da bile bu oran yüzde 16 seviyesine düşerken bankada parası olanlar farklı yatırım araçları aramaya başlamıştı. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimlerine rağmen ekonomide yaşanan dalgalanma ve döviz kurundaki yükselişin etkisi ile bankaların vadeli mevduat faizleri yönünü yeniden yukarıya çevirdi. 

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ YÜKSELDİ! EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların faiz oranları piyasa koşulları nedeni ile dalgalanmaya devam ederken yaşanan dalgalanma mevduat faizlerine olumlu yansıdı. Merkez Bankası tarafından Eylül ayında başlayan faiz indirimi mevduat faizlerine olumsuz yansımış, Son  toplantıda yapılan toplam 500 baz puanlık faiz indirimi yapılmıştı. 

Yapılan faiz indirimleri sonrasında mevduat faizi oranları yüzde 16 seviyesine kadar çekilirken bankada parasını tutanlar için enflasyon altına düşen oranlar nedeni ile negatif faiz uygulaması yaşanmıştı. Yapılan güncelleme sonrasında en yüksek faiz yeniden yüzde 20 seviyesine fırladı. 

en yüksek faiz veren banka-2

SON DAKİKA FAİZ HABERİ: VADELİ MEVDUAT FAİZİ ORANINA ENFLASYON AYARI GELDİ!

Vadeli mevduat faizi yeniden yükselişe geçerken en yüksek faiz oranı uzun bir aradan sonra yüzde 20 seviyesini gördü. ING Bank en yüksek faiz veren banka olarak ilk sırada yer alırken 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 20 seviyesi ile müşterilerinin yüzünü güldürdü. 

en y üksek faiz oranları 24 aralık

Pek çok banka vadeli mevduat hesabı faiz oranını yüzde 15 seviyesinedn yüzde 19,50 seviyesne kadar yükseltti. 

PARASINI BANKAYA YATIRANLAR AYLIK 4.164 TL FAİZ KAZANACAK! 

250 bin liranın aylık faiz kazancı yapılan güncelleme sonrasında 4 bin 164 liraya kadar yükseldi. Vatandaş hem vadeli mevduat hesabı faiz oranının yükselmesi hem de devlet tarafından dolar karşısında kazanç garantisi verilmesi nedeni ile yeniden vadeli mevduat hesabına dönüş yaparken, Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında TL mevduat miktarının 23,8 milyar TL arttığı açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@