320 Bin TL Değerinde Otomobil İçin İş Bankası En Fazla Kaç TL Taşıt Kredisi Veriyor, Aylık Kaç TL Kredi Taksiti Ödeniyor

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyenler kredi maliyetlerini araştırıyorlar. İş Bankası'nın taşıt kredisi maliyetleri ne kadardır? 320 Bin TL değeri olan otomobil için taşıt kredisi maliyeti

Finans 20.03.2022 - 01:05 20.03.2022 - 01:05 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil satın alırken finansman desteği olmadan bu işilemi gerçekleştirmek oldukça zor bir hal almaya başladı. Yükselen otomobil fiyatları karşısında vatandaşların imdadına yine bankalar yetişiyor. Bankalar taşıt kredisi kampanyaları ile müşterilere otomobil satın almalarında destek veriyorlar. Peki İş Bankası'nın taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir? İş Bankası hangi imkanlarla ve maliyetlerle müşterilere taşıt kredisi veriyor? 320 Bin TL fatura değeri olan sıfır kilometre bir otomobil için ne kadar taşıt kredisi çekilebilir?

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyenler bazı imkanları da değerlendirerek otomobil sahibi olmayı oldukça kolay bir hale getirebiliyorlar. Bankadan verilen bu taşıt finansmanı bazı kurallar dahilinde müşterilere sağlanıyor. Bu kurallar da bir süre önce BDDK tarafından güncellendi. Bu kapsamda müşterilerin çekebilecekleri azami taşıt kredisi miktarı ve uygulanabilecek vade bu kurallarla belirleniyor. 

320 BİN TL DEĞERİ OLAN OTOMOBİL İÇİN İŞ BANKASI EN FAZLA KAÇ TL TAŞIT KREDİSİ VERİR?

BDDK tarafından uygulamaya sokulan ve güncellemesi de yapılan kural gereği bankaların hangi otomobil için azami ne kadar taşıt kredisi verebileceği karara bağlandı. Buna göre 400 Bin TL'ye kadar fatura değeri olan otomobiller için müşterilere yüzde 70 oranında kredilendirme yapılıyor. Bu kapsamda 320 Bin TL fatura değeri olan bir otomobil için İş Bankası en fazla 224 Bin TL taşıt kredisi verebiliyor. Bu limitin üzerine herhangi bir şekilde çıkılamıyor. Bu otomobili satın almak isteyenler 224 Bin TL taşıt kredisi çekip 96 Bin TL de peşin ödeme yapmaları gerekiyor. 

EN FAZLA KAÇ AY VADELENDİRME YAPILIYOR?

320 Bin TL fatura değeri olan bir otomobil için çekilen taşıt kredisinin en fazla kaç ay vade ile kullanılabileceği de merak ediliyor. Bu kapsamda müşteriler en fazla 48 aya kadar vade ile İş Bankası'ndan bu krediyi kullanabiliyorlar. Bu vade süresi için banka herhangi bir istisna uygulayamıyor. 

224 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası taşıt kredisi hesaplama-2

İş Bankası'ndan 48 ay vadeli 224 Bin TL taşıt kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanarak yapılan hesaplamada kredi taksitleri 7.706 TL çıkıyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 369.922 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@