33.000 TL'ye İkinci El Otomobil! Devlet Resmi Araçları Satıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan duyurular kapsamında, resmi hizmet araçları satışa çıkarıldı. Fiyatlar ikinci el otomobiller için 19.000 TL ile 33.000 TL bandından başlıyor.

Finans 26.07.2021 - 09:34 26.07.2021 - 10:10 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurum ve kuruluşlarının kendilerine ait araçları satışa çıkardıkları yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.  Temmuz ayının son haftasında başvurusu alınacak 4 farklı ilan bulunuyor. Bu ilanların tamamında binek otomobil satışı yapılacağı ilan edilirken bu kategorinin dışında ticari araç, tarım aracı, iş araçları da yer alıyor. 

BİNEK 2.EL ARAÇLAR 19.000 TL VE 33.000 TL'DEN BAŞLIYOR

4 farklı kamu kurumu arasında belediyeler, il emlak müdürlükleri bulunuyor. Kocaeli, Van, Kahramanmaraş ve Kırıkkale'de yer alan kamu kurumlarının ilanlarına tüm Türkiye'den başvuru yapılabilecek. İlan yayımlayan kurumlardan 3 tanesi belediye başkanlığı. Bunlar; Sakarya Kocaali Belediye Başkanlığı, Kahramanmaraş Göksun Belediye Başkanlığı, Kırıkkale Vize Başkanlığı. Van için yayımlanan duyuru ise Van İl Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlandı. 

Araç Satışları için Güncel Listeler

Araç satışları için vatandaşları ilgilendiren en önemli detay araçların satışa çıkarıldıkları muhammen bedeller. Her kurum elindeki aracın değerine göre bir muhammen bedel belirmiş durumda. Araç satışları için ilk teklifler bu fiyatlar üzerinden verilecek. İlana başvuruda bulunacak olanlar için her belediye başkanlığı ile il milli emlak müdürlüğünün ilan ettiği tablolar şu şekilde;

Kocaali Belediye Başkanlığı Satılık 2. El Araçlar

kocaali

Kahramanmaraş Göksun Belediye Başkanlığı Satılık 2. El Araçlar

kırıkkale

Kırıkkale Vize Başkanlığı Satılık 2. El Araçlar

kırıkkale-1

Van İl Milli Emlak Müdürlüğü Satılık 2. El Araçlar

van

DEVLETTEN ARAÇ ALACAKLAR GÖZDEN KAÇIRMAMANIZ GEREKİYOR

Kamu kurumlarından araç alacaklar için en önemli hususların başında alınacak araçların ihale usulü ile satışının yapılacağı. Bu durumda vatandaşların ihaleye katılmaları için süreyi gözden kaçırmamaları gerekiyor. Kurumların satışlar için yayımladıkları duyurularda araç satışlarının yapılacağı tarihler tek tek bildirildi.

Güncel ilanlara bakıldığında Sakarya Kocaali Belediye Başkanlığı araç satış ihalesini 5 Ağusto Perşembe günü gerçekleştirecek. Kırıkkale Vize Başkanlığı 29 Temmuz tarihinde ihale işlemlerini tamamlayacak. Van İl Milli Emlak Müdürlüğü ise tabloda yer alan araçlar için ihale işlemlerini 27 Temmuz ve 28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirecek.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Yukarıda tablolarda yer alan araçlar için ilgili olanlar başvurularını kurumlara şahsen yapacaklar. Öncelikle kurumların ihale ile ilgili birimlerinden araç satış şartnamelerini ücretsiz görüntüleyecekler. Ardından tüm şartların uygun olması durumunda şartname alınacak ve başvurular kurumlara doğrudan yapılacak. Başvuru işlemleri evrak teslimi ve geçici teminat bedellerinin ödenmesi şeklinde olacak. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@