34 Şehre TOKİ Müjdesi! 120 Ay Vadeyle Konutlar Satılacak Duyuru Geldi

TOKİ Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 34 şehirde konut satışı yapacağını, 26 şehirde ise işyeri satışı yapacağını duyurdu. Ekim ayında gerçekleştirilecek satışlar için ise başvurular başladı.

Toki 20.09.2021 - 14:10 20.09.2021 - 14:10 Mustafa KARAGÖZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aylık konut satış ilanı geldi. Kurum Türkiye'nin dört bir yanında yer alan projelerden kura ile konut satışı yapacağını ilan etti. Konut satışlarının yanında ayrıca özel ödeme seçenekleri ile işyeri satışları da olacak. TOKİ'den ev yada işyeri almak isteyenler için ilan edilen duyuru detayları. 

TOKİ 34 ŞEHİRDE KONUT SATIŞI YAPACAK

Konut satışları için yayımlanan basın bilgilendirme açıklamasında hangi şehirlerde hangi ödeme planları ile konut satışları olacağı bildirildi. Kurum tarafından ilan edilen duyuruda konut satışları için 144 adet dairenin satılık listesinde olduğu bildirildi. Yine ilanlara göre konut satışları 34 şehirde yapılacak. Konut satışları için ilgili olan vatandaşlar için ilan edilen liste şöyle; 

34 Şehrin Listesi

Amasya, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat.

KONUT SATIŞLARI İÇİN İLAN EDİLEN ÖDEME PLANLARI

TOKİ'de 2+1 yada 3+1 daire almak isteyenler için ilan ödeme planları, diğer konut satışları gibi bir miktar peşinat ödenmesi geri kalan tutarın ise uzun vadeli ödeme planıyla ödenmesi şeklinde olacak. 

TOKİ yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade ile yukarıda yer alan tüm illerde konut satışı yapacak. 

TOKİ o listenin dışında ayrıca yüzde 40 peşinat ve 120 ay vade ile Ankara Gölbaşı'nda ve yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade ile İstanbul Gaziosmanpaşa'da konut satışı yapacak. 

toki ekim konut satış ilanı

AÇIK ARTIRMA İŞLEMLERİ

İlan edilen konutlar açık artırma usulü ile satılacaklar. TOKİ tarafından ilan edilen açıklamada "Açık artırmaya online olarak katılım mümkün olup salon katılımları Ankara'daki Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ve İstanbul'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı adreslerinde gerçekleştirilecek." açıklaması yer aldı. 

toki ekim ihale

6 Ekim ile 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ihale işlemleri öncesinde başvuru yapılması gerekiyor. Başvuru işlemleri kuruma yapılacak olup başvuruların tamamlanması için T. Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tüm şubelerinden talip olunan konutlar için teminat yatırılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@