35 Bin TL, 48 Bin TL, 60 Bin TL! İş Bankası'ndan Farklı Şehirlerde Satılık Yatırım Fırsatı Konutlar!

İş Bankası tarafından satışa çıkarılan konutlar vatandaşlar için ciddi bir yatırım fırsatı oluyor. Fiyatlarda indirim de yapan İş Bankası hangi şehirlerde konut satışı yapıyor?

Emlak Haberleri 27.02.2022 - 21:08 27.02.2022 - 21:08 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmanın hayallerini süslediği vatandaşlar son dönemlerde bu hayallerini ertelemek zorunda kalıyorlar. Yükselen inşaat maliyetlerinin konut fiyatlarına yansıtılması ile ev satın almak için gereken ücret ortalama bir vatandaşın alım gücünün çok üzerine çıktı. Alım güçlerini aşan fiyatlarla ev satın alarak kendilerini finansal bir risk içerisine atmak istemeyen vatandaşlar ile konut satın alma taleplerini erteliyorlar.

İŞ BANKASI KONUT FİYATLARINDA İNDİRİM YAPTI

Konut satışı ile alakalı olarak son aylarda bir alan meydana geldi. Normalde emlak piyasasında dönen konut ticareti için şimdi bankalar da devreye girdiler. Hatta bir emlak şirketinden çok daha fazla konut satışı yapan bankalar adeta rakip bir sektör gibi görev yapmaya başladılar. Konut fiyatlarını oldukça düşük bir seviyede belirleyen bankalar bu şekilde ev sahibi olmak isteyenlere fırsatlar sunuyorlar. Hatta çok sayıda emlak şirketi bankaların konut satışlarına teklif vererek evleri satın alıp satışa çıkartarak kazanç da elde edebiliyorlar. 

İş Bankası Türkiye'de banka denilince akla gelen ilk 5 banka arasında bulunuyor. Bunda İş Bankası'nın Türkiye'nin köklü bankalarından birisi olması, yoğun bir müşteri portföyüne sahip olması gibi etkenler bulunuyor. Kredi kullandırımı yüksek olan İş Bankası sorunlu krediler karşılığında müşterilerin ipotek gösterdikleri konutların mülkiyetlerini alıyorlar. Ancak bu konutların nakit dönüşümünün hızlı bir şekil yapılması hayati bir role sahip. Eğer konut satış süreci uzarsa kredi zararı da katlanabiliyor. Böylelikle banka bu süreçten zararlı çıkabiliyor.

İŞ BANKASI'NIN YATIRIM FIRSATI SATILIK KONUTLARI

Konut satışı ile alakalı olarak ilanlar yayınlayan İş Bankası bazı konutların fiyatlarında indirim yapıldığını duyurdu. Bu konuda meraklı bir arayış sürüyor. Peki İş Bankası hangi şehirlerde şu anda konut satışı yapıyor. İş Bankası'nın kelepir konutları hangi şehirlerde bulunuyor? İşte İş Bankası'nın satışta bulunan bazı konutlarının incelemesi...

İş Bankası tarafından yayınlanan  konut satış ilanlarına göre Mardin Kızıltepe'de 165 metrekarelik konut 150 Bin TL'ye, 138 metrekare konut 160 Bin TL'ye, 47 metrekare konut 48 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

iş bankası gayrimenkul satış 1

İş Bankası Konya'nın Ilgın ilçesinde 118 metrekare konutu 185 Bin TL fiyatla satışa çıkardığını duyurdu. Bu konut için henüz teklif yapılmadı.

iş bankası gayrimenkul satış 2

İş Bankası Şanlıurfa'da da çok sayıda konutu satacağını açıkladı. Buna göre Siverek ilçesinde 95 metrekare apartman dairesi 60 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Suruç ilçesinde ise 164 metrekare apartman dairesi 35 Bin TL'ye, 130 metrekare konut 132 Bin TL'ye, 130 metrekare konut 120 Bin TL'ye satışa sunuldu.

iş bankası gayrimenkul satış 3

İş Bankası'nın Samsun'da da satışını yapacağı konutlar bulunuyor. Çarşamba ilçesinde 103 metrekare konut 174 Bin TL'ye, Kavak ilçesinde 64 metrekare konut 126 Bin TL'ye, Canik ilçesinde 95 metrekare konut 110 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

iş bankası gayrimenkul satış 4

İş Bankası Kütahya Merkez'de 45 metrekare konutu 180 Bin TL'ye, 65 metrekare konutu 110 Bin TL'ye, 50 metrekare konutu 90 Bin TL'ye satacağını ilan etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@