35 Yaşını Tamamlamamış Olanlar! Adli Tıp Kurumu VHKİ Memur Alıyor

Adli Tıp Kurumu yayımladığı bir duyuru ile memur alımı yapacağını duyurdu. 35 yaşını tamamlamamış olan adayların başvuru yapabileceği ilanda KPSS şartı da yer alıyor.

35 Yaşını Tamamlamamış Olanlar! Adli Tıp Kurumu VHKİ Memur Alıyor

Resmi Gazete'de yer alan duyuru ile Adli Tıp Kurumuna memur alımı yapılacağı duyuruldu. Kurum KPSS puan sıralaması esasına göre başvurularını alacağı memur alımlarında adaylardan bölüm şartı da arıyor. İlana ilişkin tüm ayrıntılar ve başvuru kılavuzu şu şekilde;

ADLİ TIP KURUMU MEMUR ALIYOR

Adli Tıp Kurumu tarafından memur alım duyurusunda, istihdam edilen personellerin kurumun merkez ve taşra teşkilatında görevlendirileceği açıklandı. Toplam 23 memur alımı yapacağını ilan eden kurum, alımların 4 farklı kadroya yapılacağını ifade etti.

Alım yapılacak kadrolar ve kontenjanları 14 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 Aşçı, 2 Biyolog ile 6 Sağlık Teknikeri (Otopsi) şeklinde açıklandı. İlana başvuruda bulunacak adaylar için öğrenim şartı açıklayan kurum alımların önlisans ve lisans düzeyinden olacağını söyledi.

VHKİ memur alımları için Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı bulunuyor.

Aşçı kadrosu için de adayların Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans bölümlerinden birini tamamlamış olmaları gerekiyor.

Biyolog pozisyonuna ise Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji lisans programlarından birinden mezun olanlar başvuru yapacak.

Sağlık Teknikeri Otopsi kadrosu için ise Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.

KPSS, YAŞ VE DİĞER KOŞULLAR

Kurum adayların sağlamaları gereken şartlara dair "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Kamu haklarından mahrum olmamak. Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. " maddelerini açıkladı.

BAŞVURU YAPACAKLAR İÇİN

Söz konusu memur alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinde yapacaklar. Online yapılacak başvuruların dışında posta veya diğer yöntemler kabul edilmeyecek. Başvuru işlemleri 16 Ağustos tarihinde başlayacak ve 27 Ağustos tarihinde sona erecek.

SONRAKİ HABER