3.500 Dolar, 4.000 Euro Maaşla Yurt Dışında Çalışma Fırsatları! Almanya, Kanada, Fransa, Rusya, Katar İş İlanları!

Yurt dışında çalışarak dövizle maaş almak isteyenler yurt dışı iş ilanlarını araştırmaya devam ediyorlar. Hangi ülkelere Türkiye'den ne kadar maaşla , hangi mesleklerde işçi alımı yapılıyor?

3.500 Dolar, 4.000 Euro Maaşla Yurt Dışında Çalışma Fırsatları! Almanya, Kanada, Fransa, Rusya, Katar İş İlanları!

Türkiye'de çalışma hayatında yaşanan sorunlardan bıkan ve dövizle maaş almak isteyenler yurt dışı iş ilanlarını araştırıyorlar. Yurt dışına çalışmak için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu yolla binlerce euro veya dolar maaş alabiliyorlar. Peki şu anda hangi ülker Türkiye'den işçi alıyor? Türkiye'den hangi ülkelere çalışmak için gidilebilir? Hangi meslekler için yurt dışı iş imkanları açıldı? İşte yurt dışında çalışmak isteyenlerin merak ettiği tüm detaylar...

YURT DIŞI İŞ İLANLARININA NASIL ULAŞILIR?

Yurt dışında çalışma imkanları iki ayrı kategoride değerlendiriliyor. Bunlardan ilki Türk firmalarının yurt dışında yaptıkları işler için o ülkenin şartlarına göre personel alımı yapmaları oluyor. Bu şekilde yurt dışına çalışmaya girmenin çok önemli avantajları olabiliyor. Öncelikle bu işlerde dövizle maaş alınıyor. Üstelik bu işlerin çoğunda konaklama, ulaşım gibi masraflar firmalar tarafından karşılanıyor. Bu işlerde çalışlanlar kolay bir şekilde döviz birikimi yapabiliyorlar. Ancak bu işler projenin sona ermesiyle de bitiyor.

Yurt dışında çalışmanın bir başka yolu da gidilecek olan ülkeye ait firmalarda bulunan işlerde çalışmak oluyor. Çok sayıda ülkede işçi açığı bulunuyor. Bazı meslekler bazı ülkelerde bir ihtiyaç haline geldi. Kendi indan kaynakları ile bu işçi açığını kapatamayan ülkeler zorunlu olarak Türkiye gibi işçi potansiyeli yüksek ülkelerde işçi alımlarına imkan veriyor.

ALMANYA'DA 4.000 EURO İLE İŞE BAŞLAMA FIRSATI

almanya iş ilanları-1

Yaşlı nüfusu ile tanınan Almanya için Türkiye çok sayıda meslekte bir insan kaynağı merkezi olarak kullanılıyor. Bu ülkede Türk nüfusunun çok fazla olması, Türkiye'den gidenlerin adaptasyon sorunu yaşamayacak olmalarından dolayı Almanya Türk işçilere büyük önem veriyor. 2022 yılında Almanya'nın yurt dışındas 1,5 milyon işçi alacağı resmen açıklanmıştı. Bu işçilerin tır şoförü, elektrikçi, ara eleman, garson, hemşire, hasta bakıcı gibi mesleklerde istihdam edilecekleri bildirildi. Almanya'da bu işlere girenlerin maaşlarının en az 4.000 Euro'dan başladığı bildirildi.

KANADA'DA MAAŞLAR 3.500 DOLAR İLE BAŞLIYOR

kanada iş ilanları

Kanada'ya çalışmak için Türkiye'den çok sayıda insanın gittiği biliniyor. Bu ülke genellikle yurt dışından yetişmiş eleman alımı yapıyor. Doktor, mühendis, tekniker, sağlık personeli gibi mesleklerde Kanada'da iş bulmak mümkün. Bu alana dair insan kaynağını geliştirmek isteyen Kanada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da kapısını açıyor. Kanada'da gelişmiş bir işçi hakları bulunuyor. Bundan dolayı çalışanlar oldukça rahat bir çalışma ortamında işlerini yapabiliyorlar. Maaşlar mesleklere değişmekle beraber 3.500 Dolar seviyesinden başlıyor ve 10 Bin Dolar seviyesini geçebiliyor.

FRANSA 3.000 EURO BAŞLANGIÇ MAAŞIYLA TÜRKİYE'DEN İŞÇİ ALIYOR

paris iş ilanları

Avrupa'da Türk nüfusunun kalabalık olduğu ülkelerden birisi de Fransa'dır. Fransa çalışma hayatına girmek isteyenler yurt dışı iş ilanlarını merak ediyorlar. Bu ülkeye 2022 yılı içerisinde inşaat, hizmet ve teknoloji sektörlerinden alım yapılacağı açıklanmıştı. Bu sektörlerde yetişmiş eleman arayışında olan Fransa için kaynaklardan birisi de Türkiye olacak. Bu şekilde işçi açıklarını kapatacak olan Fransa'da maaşların 3.000 Euro'dan başladığı bildirildi.

KATAR, IRAK, RUSYA, AZERBAYCAN İŞ İLANLARI

rusya iş ilanları

Türkiye'den giderek çalışma imkanı olan bu yönde yoğun bir işçi sirkülasyonu bulunan ülkeler arasında Rusya, Irak, Azerbaycan ve Katar da yer alıyor. Bu ülkelerde çalışmaya gidecek olanlar genellikle inşaat ve enerji sektörlerinde yer alıyorlar. Türk firmalarının bu ülkelerdeki projelerinde çeşitli mesleklerde işçi alımı yapılıyor. Hem yetişmiş eleman hemn de normal işçi alımı yapılan bu ülkelerde çalışmaya gidenler yaptıkları işlere göre 4 Bin Dolar ile 10 Bin Dolar arasında maaş alıyorlar. Bu iş ilanları ise kariyet sitelerinde sık sık yer alıyor.

SONRAKİ HABER