36 Ay Boyunca Her Ay 750 TL Taksit Ödeme Sözü Verenlere Akbank Kaç TL İhtiyaç Kredisi Veriyor?

İhtiyaç kredisi çekmek için banka faizlerini araştıranlar ayda 750 TL taksit ödeyerek ne kadar kredi çekebileceklerini merak ediyorlar. Akbank ayda 750 TL taksit ödeyenlere kaç TL kredi veriyor?

Finans 09.05.2022 - 00:48 09.05.2022 - 00:48 Engin Uzunoğlu

Ekonomik olarak zor durumda kalan vatandaşlar kendilerine bir çıkış yolu arıyorlar. İhtiyaç kredisi kullanıp sorunlarına çözüm bulmak isteyenler bunu yaparken bütçelerini de sarsmamak istiyorlar. Ancak bankalar bu kredileri belirli maliyetler karşılığında veriyorlar. Bundan dolayı ihtiyaç kredisi çekecek olanlar yoğun bir maliyet hesaplamasının ardından karar verebiliyorlar.

AKBANK İHTİYTAÇ KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Akbank müşterileri karşılaştıkları finansman sorunları karşısında bankalarına başvuruda bulunarak kendilerine nakit desteği sağlanmasını talep edebiliyorlar. Bu şekilde kredi kullanmak isteyen müşterilere Akbank tarafından ihtiyaç kredisi veriliyor. İhtiyaç kredii çekmek için kampanya ayrıntılarını araştıran müşteriler bu araştırmanın ardından kredi başvuruları için harekete geçiyorlar.

Akbank tarafından müşterilere verilen ihtiyaç kredileri 36 aya kadar vade imkanı ile kullandırılıyor. Bu azami vade kararı BDDK ilkelerine göre belirleniyor. Bundan dolayı müşteriler 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek için başvuru yaptıklarında en fazla 36 aya kadar vade imkanı bulurken 50 Bin TL'nin üzerindeki kredileri en fazla 24 aya kadar vade ile çekebiliyorlar.

Akbank müşterilerine kredi geri ödemeleirnde de çeşitli kolaylıklar sağlanıyor. Müşterinin gelirini ve bütçe akışına göre kullanılan ihtiyaç kredisinin geri ödeme planı hazırlanıyor. Böylelikle kredinin sorunlu krediye dönüşmesine karşı da tedbir alınmış oluyor. Müşterinin ödeyemeyeceği bir ödeme planı ile ihtiyaç kredisi verilmiyor.

AYDA 750 TL TAKSİTLE NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR

akbank 750 tl taksitli ihtiyaç kredisi hesaplama

Akbank'tan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka aylık yüzde 2,01 oranında kredi faizi uyguluyor. Müşteriler 36 ay vadeli örnek kredi maliyet hesaplamasına göre vade süresince her ay 750 TL kredi taksiti ödeyerek Akbank'tan 17.911 TL ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Herhangi bir gecikmeye düşülmezse müşteriler 36 ay bayunda her ay sadece 750 TL ödeme yaparak bu kredi borcunu tamamlayabiliyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@