36 İlde Alarm Verildi! MGM Son Dakika Sağanak Yağış, Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı Hangi İllerde

28 Kasım - 2 Aralık Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Bu hafta hava durumu nasıl olacak, bugün kar yağacak mı, sağanak yağış var mı, uyarısı hangi illerde?

36 İlde Alarm Verildi! MGM Son Dakika Sağanak Yağış, Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı Hangi İllerde

Küresel ısınmanın etkisi ile hava sıcaklıkları ve koşulları büyük bir hızla ani değişimler gösterirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü büyük bir merakla beklenen haftalık hava durumu tahmin raporunu yayımladı. 28 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasını kapsayan rapora göre Türkiye yurt genelinde yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek.

Yurt genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Salı günü batı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyrederken iç kesimlerde 2 ila 4 derece altına düşeceği beklentisi raporda yerini alırken Pazartesi günü yurda giren yağışlı hava dalgasının özellikle de Çarşamba günü tüm yurt genelinde etkili olacağı belirtildi.

BU HAFTA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

29 Kasım - 5 Aralık 2021 tarihleri arasında yurt genelinde soğuk ve yağışlı hava dalgası etkili olacak. Yağışlı hava dalgası Pazartesi günü yurda Trakya bölgesinden giriş yaparken Salı günü tüm batı illerde ve kıyı bölgelerinde, Çarşama günü ise batı illeri hariç tüm yurt genelinde etkili olacak. Perşembe günü ise doğu illerinde kar yağışı etkisini arttıracak.

Bu hafta etkili sağanak yağış, buzlanma, don, kuvvetli rüzgar ve fırtına başta olmak üzere pek çok ilimizde şiddetli meteorolojik olaylar yaşanacak.

haftalık hava durumu tahmin raporu 28 kasım

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ VE KAR YAĞIŞI UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ, HANGİ İLLERDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR?

Bilecik, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çorum, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Amasya, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Yozgat'ta kar yağışı etkili olacak. Perşembe günü ise Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis ve Van kar yağışı beklenen iller arasında yer aldı.

pazartesi hava durum nasıl olacak

PAZARTESİ, BUGÜN HAVA DURUMU NASIL, YAĞIŞ VAR MI, YAĞMUR YAĞACAK MI?

Günlük hava durumu tahmin raporunu yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış beklenen illeri de duyurmuş oldu. Yayımlanan haritaya göre Trakya, Marmara ve Kıyı Ege bölgesi sağanak yağışlı geçecek.

SONRAKİ HABER