3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak, kimler yararlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak açıkladı. Tarih veren Erdoğan, düzenlemenin 4 milyon kişiyi kapsayacağını belirtti.

Finans 05.06.2022 - 16:32 05.06.2022 - 16:32 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Kızılcahamam'da düzenlenen seçim kampında çeşitli açıklamalarda bulundu. Ekonomide yaşanan dalgalanmalara, enflasyon rakamlarının yükselişine ve hayat pahalılığına değinen Erdoğan, yapılan tüm zamları incelemeye aldıklarını ve gerekli müdahaleleri yapmak için hazırlandıklarını ifade etti. 

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak açıklandı mı?

Milyonlarca çalışanın beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi. Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında toplanan kurul, 3600 ek gösterge düzenlemesine son şeklini vermiş ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 ek göstergenin ne zaman yürürlüğe gireceğini açıklaması heyecanla beklenirken, bugün AK Parti Kızılcahamam kampında konuşan Erdoğan, milyonlarca çalışana müjdeyi verdi.

Erdoğan, memura ve emeklilere yarınki kabine toplantısının ardından 3600 ek gösterge hakkında tüm detayları açıklayacağını söyleyerek, 3600 ek göstergenin yalnızca 4 meslek grubunu değil, 5 milyonu aşkın memuru ve emeklileri ilgilendiren bir formülle bu sorunu çözeceklerini bildirdi. 

Milyonlarca memur ve emeklinin uzun yıllardır beklediği 3600 ek gösterge konusuyla ilgili tüm detayları yarın Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak. 

3600 ek gösterge kimleri kapsıyor?

Emekli maaşlarını ve ikramiyelerini büyük oranda artıracak olan 3600 ek gösterge düzenlemesi, ilk taslağında hemşire, polis, öğretmen ve din görevlilerini kapsıyordu. Ancak yapılan toplantılar sonrasında kapsamın daha da genişlediği ve söz konusu düzenlemenin 4 milyon kişiyi kapsayacağı ifade edildi. Şimdi ise gözler 6 Haziran günü yapılacak Kabine Toplantısı'nda. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@