3600 Ek Gösterge İçin İkinci Toplantı Ne Zaman Yapılacak?

Milyonlarca kişinin gözü kulağı 3600 ek gösterge açıklamalarında. Bugün ilki gerçekleştirilen 3600 ek gösterge için ikinci toplantının ne zaman yapılacağı da toplantı sonunda açıklandı.

Finans 16.02.2022 - 14:31 16.02.2022 - 14:31 Büşra Uluşen

Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-Sen arasında yapılan 3600 ek gösterge toplantısı sona erdi. Memur-Sen Genel Bşakanı Ali Yalçın, ek göstergeye ilişkin çalışmalarda adaleti sağlamak için çaba sarfettiklerini belirtti. Yalçın, 3600 ek gösterge için ikinci toplantının yapılacağı tarihi de duyurdu. 

3600 EK GÖSTERGE İÇİN İKİNCİ TOPLANTI NE ZAMAN?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili düznelenen toplantıda, gerekli çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağı ve hayata geçirilmesi için planlanan çalışmalara hız verildiğini söyledi. 

İlk toplantının ardından kamera karşısına geçen Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşme'de yer alan kararın, 3600 Ek Gösterge ve ek göstergelerin çalışılması şeklinde olduğunu belirterek, 3600 ek göstergenin yalnızca tek bir grubu değil birçok grubu kapsayacağını söyledi. Buna göre 3600 ek gösterge için ikinci toplantı 16 Mart 2022 tarihinde yapılacak. 

3600 ek gösterge tarih

Kamu çalışanlarının daha refah bir hayat sürmesini, mesleki motivasyonlarını artırmasını ve buna yönelik beklentilerini karşılamayı amaçladıklarını ifade eden Yalçın, ek gösterge sistematiğinin kamuda çalışanların hem hiyerarşiyi hem de mesleki sorumlulukları dikkate alınarak oluşturulan bir düzenleme olduğuna dikkat çekti. Yapılan toplantıların bozulan zemini yeniden toplarlama ve karşılamak için yapıldığının altını çizerken, konuya ilişki gelişmeler sırasında masada olacaklarını iletti. 

ÇALIŞMA BİRÇOK MESLEK GRUBUNU KAPSAYACAK

3600 ek göstergenin birden fazla meslek grubu için geçerli olacağının altını çizen Yalçın, ek gösterge konusunda kamu görevlilerinin beklentilerini karşılamak, adaletli, hakkaniyetli bir ek gösterge sistematiği tesis etmek konusunda Memur-Sen olarak üzerilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini ifade etti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@