38 İle Milli Emlak Piyangosu! Emlak Vergisi Muafiyeti, KDV'siz, 313 TL Taksitle Satılık 250 M2 Arsa, Tarla, Hazine Arazi

Mülkiyeti Hazineye ait olan tarım arazileri ve arsalar satışa çıktı! Satılık hazine arazileri için beklenen ilanlar yayımlandı. 5 sene emlak vergisi muafiyeti, KDV'siz, 24 ay taksitle kelepir arsalar!

38 İle Milli Emlak Piyangosu! Emlak Vergisi Muafiyeti, KDV'siz, 313 TL Taksitle Satılık 250 M2 Arsa, Tarla, Hazine Arazi

Hem atıl durumda olan tarım arazilerini ve arsaları ekonomiye kazandırmak hem de üretimi arttırmak amacı ile hayata geçirilen tarım arazilerinin satışı konusunda beklenen yeni ilanlar yayımlandı. Hazine arazilerinin satışı Milli Emlak üzerinden yapılırken kurumun resmi internet sitesi üzerinden satışta olan hazine arazileri listesi ve haritası yayımlandı.

Yayımlanan satıştaki hazine arazileri listesi ile 38 ilde arsa yatırımı yapmak ve tarla almak isteyen kişilere fırsat ilanları sunuldu. Hazine arazilerinin satışı ihale yöntemi ile yapılacak. İhalelerde belirlenen satış fiyatlarını veren kişiler kelepir fiyatlı yatırımlık arsalar ve tarlalardan kendi bütçelerine en uygun olanı satın alırken ödemelerini 24 ay taksitle yapabilecek.

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI: KAPANIN ELİNDE KALACAK YARI FİYATLI SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan yeni ilanlar kapsamında 38 ilde yer alan 872 hazine taşınmazı satışa sunuldu. Satılık hazine arazileri yanı sıra bağlık, bahçelik, ham toprak, ahır, kerpiç ev, hali arazi, lojman gibi farklı taşınmazlarda ilanlarda kendisine yer buldu.

satıştaki hazine arazileri 22 mayıs

HAZİNE ARAZİSİ METREKARE FİYATLARI 2022! MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK, TARLA ARSA FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan tüm hazine arazileri Milli Emlak GOV TR üzerinden yayımlanmakta olup, her ilanda satışa sunulan taşınmazın metrekare ölçüsü ve satış fiyatı yer almaktadır. Milli Emlak satış fiyatları metrekare bazında standart bir tarife üzerinden belirlenmemekte olup, arsa özelinde yapılan ekspertsiz çalışması ile belirlenir.

hazine arazisi 1

Örneğin Çankırı Merkez'de yer alan 250 M2 büyüklüğe sahip olan arsa 7 bin 500 TL fiyat ve aylık 313 TL taksitle satışa sunulurken Ankara Polatlı'da yer alan 287,60 m2 büyüklükteki arsanın satış fiyatı 8 bin TL'dir.

hazine arazisi 2

Yine Isparta Senirkent'te yer alan 584,75 M2 büyüklüğe sahip olan arsa 6 bin 500 TL fiyatla satılırken Kırşehir Merkez sınırları içerisinde yer alan 129,46 m2 büyüklükteki arsanın satış fiyatı da aynıdır. Her taşınmaz yapılan ekspertiz ile fiyat belirlenerek satışa sunulur.

2 yıl taksit duyurusu

SATILIK HAZİNE ARAZİSİ NASIL ALINIR, BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Satılık hazine arazileri için Milli Emlak satış ilanları kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup, başvurular ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri üzerinden yapılmaktadır.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

SONRAKİ HABER