39 Şehirde İl İlçe Belediyelerine İşçi Memur Alınacak! KPSS Şartı Yok İşte Başvuru Ekranı

Belediye başkanlıkları yayımladığı duyurular ile personel alımı yapacaklarını duyurdular.İlkokul, lise, üniversite mezunu personel alımı yapacak olan belediye başkanlıkları KPSS'siz memur ve mesleklere göre işçi alımı yapacak. Güncel duyurulara göre alımlar 39 şehirden olacak.

39 Şehirde İl İlçe Belediyelerine İşçi Memur Alınacak! KPSS Şartı Yok İşte Başvuru Ekranı

Normalleşme sürecinde iş arayanlar için belediye başkanlıklarından üst üste duyurular geldi. İl ve ilçe belediye başkanlıkları kadrolarında personel açığı olan birimlerine hem memur hemde işçi alımı yapacaklarını duyurdular. Belediye personeli alımlarında çok sayıda meslek grubundan personel alımı yapılacağı ilan edilmiş olup alımlar en az ilkokul düzeyinden olacak.

BELEDİYELERE HEM MEMUR HEM İŞÇİ ALINACAK

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurularda hem işçi kadroları için hemde memur pozisyonları için duyurular bulunuyor. Bazı kadrolar için adayların okur yazar olması yeterli olurken bazı meslek gruplarında özel başvuru şartları bulunuyor.

İlan edilen belediye personel alımlarının büyük bölümü işçi duyurularından oluşuyor. Bunların dışında bölüm şartı olmadan KPSS şartı olmadan yapılan belediye memuru alımları da bulunuyor. Bu çerçevede adayların başvuru yapabilecekleri kadroları aktarıyoruz.

İŞÇİ KADROLARI

Belediye başkanlıklarının yayımladıkları duyurularda yer alan işçi kadroları; temizlik personeli, ofis işçisi, büro işçisi, evrak belge işçilerinde çalışan personeller, inşaat işleri işçisi, bahçe park işçileri, sokak temizle personelleri, aşçı, aşçı yardımcısı, garson, yaşlı bakım personelleri, saha personelleri, şoför kadroları, güvenlik görevlisi kadroları, genel işçi kadroları.

39 Şehirde İl İlçe Belediyelerine İşçi Memur Alınacak! KPSS Şartı Yok İşte Başvuru Ekranı - Resim 1

MEMUR KADROLARI

Düz memur, büro memuru, evrak memuru, vezne personeli, eğitmen kadroları, öğretmen kadroları, sağlık çalışanı ve personeller, yönetici kadroları, idare personel kadroları, teknik personeller, tekniker, teknisyen mühendis kadroları, yardım personelleri, belediye alanlarında görevlendirilecek öğrenim şartı olan memur pozisyonları.

39 ŞEHİRDE BELEDİYE VE BENZERİ KURUMLARIN İŞÇİ MEMUR ALIM İLANLARI VAR

Belediye başkanlıkları, sosyal yardımlaşma ve danışma vakıfları, il özel idareleri, belediye iştiraki şirketler, il müdürlükleri ve diğer kurumlar tarafından memur yada işçi alımı yapılacağı ilan edilen şehirler.

İşçi Memur Alımı Yapılacak İller

Ankara, Aydın, Çorum, Muğla, İstanbul, Kastamonu, Samsun, Burdur, Bilecik, Kırşehir, Aydın, Sivas, Gaziantep, Denizli, Edirne, Yalova, Mardin, Çanakkale, Kütahya, Elazığ, İzmir, Eskişehir, Isparta, Bursa, Afyonkarahisar, Balıkesir, Kocaeli, Manisa, Yozgat, Giresun, Tokat, Sakarya, Adana, Karabük, Konya, Erzurum, Şırnak, Ordu, Sinop.

39 Şehirde İl İlçe Belediyelerine İşçi Memur Alınacak! KPSS Şartı Yok İşte Başvuru Ekranı - Resim 2

KPSS ŞARTI YOK

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanların birçoğunda KPSS şartı olmaz. Belediyeler öğrenim şartı ve mesleğin gerekliliğine göre personel alımı yaparlar. Alımlarda kamu kurumlarına personel alımlarında uygulanan genel şartlar uygulanır.

İLANLARA NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM

Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarına başvuruda bulunmak için kurumların başvuru kılavuzlarına ulaşmalısınız. Başvuru kılavuzunda kurumun tercihine göre online yada şahsen başvuru yapılabileceği bildirilir. Başvuru kılavuzlarının tamamına aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Belediye Memuru, İşçisi alım ilanları için TIKLAYIN

İlanlara başvuru sürecine dair önemli bir hatırlatma ise başvuru sürecine dair. Belediyelerin personel alımı başvuru süreçleri birkaç gün oluyor. Adaylar süre dolmadan başvurularını yapmak zorundalar.