395 TL Taksitle 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekenler Halkbank'a Toplam Ne Kadar Faiz Ödemesi Yaparlar?

Halkbank'ın ihtiyaç kredisi maliyetleri merak ediliyor. 10 Bin TL ihtiyaç kredisi için Halkbank ne kadar faiz istiyor? İşte 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için taksit hesaplaması...

395 TL Taksitle 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekenler Halkbank'a Toplam Ne Kadar Faiz Ödemesi Yaparlar?

Ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlar çok yüksek miktarlı olmayan ihtiyaç kredisi kullanma taleplerini bankalara bildiriyorlar. Ancak kredi maliyetlerinde meydana gelen yükselişlerden dolayı insanlar ihtiyaç kredisi kullanırken detaylı bir araştırma içerisinde giriyorlar. İhtiyaç kredisi kampanyalarında düşük maliyet sadece kamu bankalarında kaldı. Bu düşük maliyet de piyasa ortalamasının altını ifade eden düşüklük olarak belirtiliyor. Halkbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank tarafından müşterilerin acil nakit ihtiyaçları kapsamında uygun bir finansal ürün devreye sokuldu. Paraya sıkışan müşteriler Halkbank'a ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaları halinde hızlı bir şekilde talep ettikleri kredi mikytarını hesaplarına aktarabiliyorlar. Elbette bu nakit desteğinin bazı maliyetleri bulunuyor. Bu maliyetleri göze alanlar hemen Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar.

36 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Bankalara BDDK tarafından getirilen sınırlamalardan dolayı müşterilerin ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde uymak zorunda olduğu bazı vadeler bulunuyor. Bankalar 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisileri için müşterilerine en fazla 36 ay vade yapabiliyorlar. Talep edilen kredi miktarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa azami vade süresi de değişiyor. Bu şekilde tüm ihtiyaç kredileri en fazla 24 ay vadeli olarak verilebiliyor.

ÖDEME KOLAYLIKLARI HALKBANK MÜŞTERİLERİNİN KULLANIMINA SUNULUYOR

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak aynı zamanda bazı ödeme kolaylıkları elde etmek anlamına geliyor. İhtiyaç kredisi çeken Halkbank müşterileri aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde farklı ödeme planlarından birisini tercih ederek ödeme periyotlarını belirleyebiliyorlar. Bu periyotlar tamamen müşterinin seçimine bırakılıyor.

10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama 10 bin lira

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,71 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler vade süresince Halkbank'a her ay 395 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şekilde kullanılan bir ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 14.241 TL olduğu bildirildi. 10 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken Halkbank müşterileri 3 yıllık vadede bankaya toplam 4.241 TL kredi faizi ödemiş oluyorlar.

SONRAKİ HABER