4 Mesleğe Değil Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge Sevinci Geliyor

3600 ek gösterge düzenlemesine dair çalışmalar hakkında son dakika bilgisi geldi. Memur Sen Başkanı Ali Yalçın düzenlemenin tüm memurlar için olabileceğini ifade etti.

Gündem 01.09.2021 - 14:36 01.09.2021 - 14:36 Mustafa KARAGÖZ

6. Olağan Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında ele alınan ve kararı bir sondaki döneme bırakılan en önemli başlık 3600 ek gösterge çalışması olmuştu. Ek gösterge düzenlemesi için bir çalışma başlatılması kararlaştırılırken ilk adımların atıldığı ifade edilmişti. 

3600 EK GÖSTERGEYE DAİR SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın toplu sözleşme görüşmelerinin ardından elde edilen kazanımlara dair açıklamada bulundu. Memur Sen Genel Merkezi'nde bir toplantı gerçekleştiren Ali Yalçın, sözleşmenin bu zamana kadar elde edilen en yüksek kazanım olduğunu ifade etti.

Sözleşme detaylarına geniş yer ayıran Ali Yalçın konuşmasının devamında ek gösterge konusunda bir açıklamada bulundu. Konuşmasının ek gösterge ile ilgili kısmında Memur Sen Başkanı Ali Yalçın 3600 Ek Gösterge'nin sadece 4 meslek grubunda mı uygulanacak? sorusuna yanıt verdi.

Yalçın açıklamasında düzenlemenin sadece belirli meslek gruplarında değil, tüm kamu çalışanları düzeyinde geniş kapsamlı bir çalışma olduğunu söyledi. Yalçın ayrıca düzenlemeye ilişkin tüm ayrıntıların önümüzdeki günlerde duyurulacağını aktardı. Ek gösterge düzenlemesinin çıkması durumunda emeklilerin maaşlarına 700 TL'ye varan bir artış olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@