4 Milyar Liralık Yeni Yatırım! Şişecem Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattını Cumhurbaşkanı Erdoğan Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'ne katıldı. 4 milyarlık yeni yatırım hayata geçirildi!

Emlak Haberleri 13.09.2021 - 16:10 13.09.2021 - 16:11 Gülcan Özer

Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Kutlama etkinlikliklerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra Şişecam tarafından 4 milyar liralık yatırım ile hayata geçirilen yeni üretim hattının açılışın gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kere daha Türkiye'nin salgının zirve noktası olan 2020 senesinde en hızlı büyüyen ikinci ülkesi olduğunu vurguladı. 

Muhalefete yüklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılan fabrikaları, üretim tesistlerine ve OSB'leri görmezden gelenlerin en büyük hakareti bu ülkenin çalışan sanayicilerine yaptıklarını söyledi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DEVLET OLARAK YATIRIMCILARI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ! 

Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devletin verdiği desteklerle Şişecam'a sahip çıktığını belirterek "Şişecam'ın Ar-Ge faaliyetlerine 124 milyon TL aktarıldı. Şu an içerisinde bulunduğumuz bu fabrika için 751 milyon TL'lik yatırımın önünü açtık. Devletimizden aldığını fazlasıyla milletimize geri veren Şişecam bu destekleri fazlasıyla hak etmiştir. İstihdam yapan, üreten her sanayicinin bu ülkede başımızın üzerinde yeri vardır. Ekonomimize güvenen, yatırım yapan tüm yatırımcılarımızın yanında durmaya devam edeceğiz" diyerek yatırımcıları teşviklerle desteklemeyi sürdüreceklerini dile getirdi. 

şişecam-fabrika-açılışı-ı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA YERLİ OTOMOBİL TOGG AÇIKLAMASI! 

Yerli üretime verilen öneme değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin artık kendisine kendi yeten bir ülke olduğunu belirterek "Otomotiv sektöründeki değişimi TOGG ile yakalayacağız. 2022 yılının sonunda yerli arabamızı banttan indirmeyi hedefliyoruz" diyerek yerli otomobilin banttan ineceği tarihi bir kere daha 2022 olarak duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@