40 Bin TL İçin En Ucuz İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada? İş Bankası, Garanti, Ziraat, Şekerbank Kredi Kampanyaları

İhtiyaç kredisi çekmeden önce maliyet araştırması yapanlar İş Bankası, Garanti BBVA, Ziraat Bankası ve Şekerbank'ın kredi maliyetlerini karşılaştırıyorlar. 40 Bin TL için en ucuz kredi hangi bankada?

Finans 09.02.2022 - 01:10 09.02.2022 - 01:10 Engin Uzunoğlu

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler ciddi bir mali yükün altına girmeden önce bankalar arasında kredi maliyetlerini karşılaştırıyorlar. Kredi kullanırken en önemli kriter maliyet olsa da vatandaşlar diğer kriterleri de göz önünde bulunduruyorlar. Bazı bankalar daha kolay şartlarla ve daha hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi verirken bazı bankalar ise kolay ödeme seçenekleri ile müşterilere nakit desteği sağlıyorlar. İhtiyaç kredisi kullanmak için karar verenler bu kriterleri de önemsiyorlar.

EN UCUZ İHTİYAÇ KREDİLERİ HANGİ BANKALARDA

İhtiyaç kredilerine maliyet açısından bakıldığında ortaya çıkan genel görüntü vatandaşlara fikir verebiliyor. Son dönemlerin genel eğitilimine göre kamu bankaları özel bankalara göre daha düşük maliyetlerle ihtiyaç kredisi verebiliyorlar. Ancak yaşanan son ekonomik gelişmeler ve güncellemeler ışığında değerlendirme yapıldığında kamu bankaları ile bazı özel bankalar arasında ihtiyaç kredisi maliyetlerinde çok büyük farklar kalmadı.

36 AY VADELİ 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET KARŞILAŞTIRMASI

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuru yapanlara bankalar 36 aya kadar ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. 36 ay vadeli olarak talep edilen 40 Bin TL'Lik ihtiyaç kredisi için bankaların talep ettikleri maliyetler kredi politikaları çerçevesinde farklılık gösteriyor. Peki bu mali şartlarda kullanılan bir ihtiyaç kredisi için Garanti BBVA, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Şekerbank müşterilerinin önlerine ne kadar maliyet çıkıyor?

ŞEKERBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Şekerbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,50 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 409 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanımında aylık taksit ise 1.832 TL olarak hesaplanıyor. Toplam kredi maliyeti ise 66.165 TL şeklinde çıkıyor.

GARANTİ BBVA 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA'dan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerden aylık yüzde 2,54 oranında kredi faizi talep ediliyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya 1.845 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 66.639 TL oluyor.

ihtiyaç kredisi maliyet karşılaştırması

İŞ BANKASI 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler aylık yüzde 2,20 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 1.735 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 62.671 TL olarak açıklandı.

ZİRAAT BANKASI 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 1,93 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 1.650 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için ise 59.610 TL'Lik toplam maliyet açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@