40 Bin TL İhtiyaç Kredisi Aylık Taksitleri! QNB Finansbank, Garanti BBVA, Denizbank Kredi Hesaplamaları!

İhtiyaç kredisi kullanmaya karar verenler bankaların kredi maliyetlerini merak ediyorlar. 36 ay vadeli 40 bin TL ihtiyaç kredisinin Denizbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank taksit hesaplamaları...

Finans 19.06.2022 - 01:00 19.06.2022 - 01:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan son ekonomik gelişmeler vatandaşların nakit ihtiyaçlarını daha da arttırdı. insanlar hayat pahalılığı karşısında ailelerinin geçimlerini sağlayabilmek için ek kaynak arayışlarına giriyorlar. Bu kaynaklar bankalardan kullanılan ihtiyaç kredileri ile elde edilebiliyor. Ancak bu kredilerin belirli maliyetleri ve diğer koşulları bulunuyor. İhtiyaç kredisi veren özel bankalar hangileridir? QNB Finansbank, Denizbank ve Garanti BBVA ihtiyaç kredisi maliyetleri ne kadardır?

İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler her bankanın kredi politikalarına göre belirlediği ayrı faiz oranları ile karşılaşıyorlar. Bundan dolayı bazı bankalar makul denebilecek faiz oranları ile ihtiyaç kredisi verirken bazı bankalar ise yüksek faizle kredid esteği sağlıyorlar.

Bankalar ihtiyaç kredisi kampanyaları kapsamında sağladıkları kredi imkanını 36 aya kadar vadelendirebiliyorlar. Ancak bu azami vade oranında BDDK ilkeleri uygulanıyor. 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 ay vadeli olabiliyor. Ancak müşterilerinin ihtiyaç kredisi talebi 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaysa o zaman en fazla 24 aya kadar vade yapılabiliyor.

DENİZBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Denizbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 2,34 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya aylık 1.780 TL kredi taksiti ödüyorlar. Kullanılan bu kredinin toplam maliyeti 64.290 TL oluyor.

40 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-3

QNB FİNANSBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

İhtiyaç kredisi kullanmak için tercihlerini QNB Finansbank'tan yana kullananlara banka tarafından aylık yüzde 2,15 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.719 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 62.098 TL oluyor.

GARANTİ BBVA 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

İhtiyaç kredisi kullanmak için Garanti BBVA'ya başvuru yapanlara aylık yüzde 2,43 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.809 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 65.341 TL oluyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@