4+1 125 Metrekare Villa Tipi Dubleks Prefabrik Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler fiyat araştırmalarını sürdürüyorlar. 4+1 125 metrekare villa tipi dubleks prefabrik ev kaç TL'ye yaptırılır? İşte en güncel prefabrik ev fiyatları...

Emlak Haberleri 05.12.2021 - 02:45 05.12.2021 - 02:45 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak isteyenler farklı seçenekleri değerlendirmeye aldıktan sonra karar veriyorlar. Yüksek katlı konutlarda yaşamak son yıllarda cazibeli olmaktan çıktı. Özellikle pandemi dönemiyle beraber insanlar ailelerine müstakil evlerde yaşama fırsatı sunmak istiyorlar. Hem müstakil bir ev hem de müstakil bir bahçe oldukça tercih edilen bir ev tipi haline geldi.

PREFABRİK EVLER ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

Ev yaptırabilecekleri bir araziye sahip olanlar o ev için ne kadar harcama yapmaları gerektiğini araştırıyorlar. Öncelikle betonarme bir müsatakil ev yaptırmak oldukça külfetli bir inşaat süreci gerektiriyor. Bundan dolayı da maliyetler oldukça yüksek oluyor. Bu maliyetleri karşılamak her bütçe için uygun olmayabiliyor. İşte bu noktada devreye prefabrik evler giriyor. Betonarme yapılara göre oldukça ekonomik olan prefabrik evler daha çok tercih edilmeye başlandı. İnsanlar kısıtlı bütçelerle ailelerine müstakil bir yaşamı prefabrik evlerle sağlayabiliyorlar.

PREFABRİK EV SEKTÖRÜ BÜYÜK GELİŞİM KAYDETTİ

Türkiye'de inşaat ve emlak sektörü oldukça önemli yer tutuyor. Bundan dolayı da sektördeki en küçük birim biler sürekli bir gelişim içerisinde olmak zorunda kalıyor. Prefabrik ev üretimi yapan firmalar yıllar içerisinde çok büyük aşamalar kaydettiler. İlk yıllarda prefabrik ev üretimleri hem tasarım hem de dayanıklılık açısından pek cazip görünmüyordu. Ancak ilerleyen yıllardı bu sorunlar çözüldü. Artık firmalar Türkiye'de hem daha modern hem de çok daha dayanıklı prefabrik ev üretimi yapabiliyorlar. En kötü prefabrik ev için firmalar en az 10 yıllık garanti veriyorlar. Bu şekilde gelişme kaydeden sektör çok önemli bir noktaya geldi.

PREFABRİK EV FİYATLARI NE KADAR?

Prefabrik ev fiyatları internette en çok araştırma yapılan konular arasında yer alıyor. Bir prefabrik evin standart fiyatı vardır denilemese de ortalama fiyatlarla bir maliyet hesaplaması yapılabiliyor. Kullanılan malzeme, evin büyüklüğü ve kar marjı hesaplamalarıyla prefabrik evlerin fiyatları belirleniyor. Türkiye'de Aralık 2021 fiyatlarına göre 30 Bin TL'den başlayan prefabrik ev fiyatları 500 Bin TL'ye kadar ulaşabiliyor. Burada en önemli etken ise yaptırılmak istenen prefabrik evin büyüklüğü, kaç katlı olacağı oluyor. Prefabrik evler tek katlı olarak imal edilidiği gibi 3 katlı olarak da yapılabiliyor.

4+1 125 METREKARE VİLLA TİPİ DUBLEKS PREFABRİK EV FİYATI ARALIK 2021

Prefabrik ev fiyatı araştırmalarına göre Aralık 2021 fiyat ortalamalarında 4+1 125 metrekare dubleks villa tipi prefabrik ev yaptırma isteyenlerin 130 Bin TL ödeme yapmaları gerekiyor. Ortalama olarak firmalar tarafından bu fiyat verilirken bu fiyat içerisinde montaj ve işçilik de yer alıyor. 130 Bin TL ödeme yapan vatandaşlar 2 katlı villa tipi prefabrik evi arazilerinde kurdurabiliyorlar. Fiyatlarda evin yaptırılacağı şehre göre küçük çaplı farklılıklar görülebiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@