41 İlde Satılık Hazine Arazisi Başvurusu Başladı! Üzerine Tek Katlı Ev Yapmak İsteyene Aylık 270 TL Taksitle Arsa Satışı

Konut fiyatlarını düşürmek için hükümet yeni planını duyururken kendi evini yapmak isteyenlere hazine arazisi satılacağı ilan edilmişti. Milli Emlak arsa satışları için Haziran 2022 ilanları çıktı!

Emlak Haberleri 01.06.2022 - 09:20 01.06.2022 - 09:32 Gülcan Özer

Yükselen ev fiyatlarına karşı alınacak müdahaleleri görüşmek üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında yapılan toplantıda hazine arazisi satışına karar verilmişti. Konut fiyatlarında yaşanan yükselişin en önemli nedenlerinden biri olarak gösterilen arsa maliyetlerini düşürmek için atıl durumda olan hazine arazilerinin düşük fiyatlarla ev yapmak isteyen kişilere satılmasına karar verilmişti. 

Alınan karar büyük heyecan yaratmış, başımı sokacak evim olsun, kiradan kurtulayım yeter diyen kişiler satışa çıkacak hazine arazilerinin ilanlarını beklemeye başlamıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum süreçte alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağını duyururken Milli Emlak Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden Haziran ayı başvuruları açıldı. 

HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ HAZİRAN 2022! HANGİ İLLERDE HAZİNE ARAZİLERİ SATILACAK, SATILIYOR?

Kendi evini yapmak isteyenlere ucuz hazine arazisi satışı büyük heyecan uyandırırken, Milli Emlak Genel Müdürlüğü bir yandan yeni satış ilanları yayımlamaya devam ediyor. Milli Emlak GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan yeni ihale ilanları 41 ilde yeni satış duyuruları yer alırken bu iller arasında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer alması heyecan yarattı. 

milli emlak haritası 1 haziran41 ilde yer alan ihale ilanları kapsamında mülkiyeti hazineye ve devlete ait olan toplam 947 taşınmaz satışa sunulmuş oldu. Bu illerde yayımlanan ilanlara başvurular Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri üzerinden kabul edilecek. 

milli emlak taksitle satış

HAZİNE ARAZİLERİ 24 AY TAKSİTLE, KDV'SİZ, 5 SENE EMLAK VERGİSİ MUAFİYETİ İLE SATILACAK! 

Düzenlenen satış ilanlarına başvuru yapan kişiler için hazine arazilerinin satışı KDV'siz, 5 yıllık emlak vergisi muafiyeti ile isteyen kişilere 2 sene vadeli olarak satılacak. Bu da 6 bin 500 TL'ye satılan bir arsayı alan vatandaşın aylık 270 TL taksit ödemesi anlamına geliyor. 

milli emlak ilan 1

milli emlak ilan 2

milli emlak ilan 3

HAZİNE ARAZİSİ METREKARE FİYATLARI HAZİRAN 2022! MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN 2022 FİYATI NE KADAR?

Hazine arazilerinin satış fiyatları standart metrekare fiyatı yerine her arsa için yapılan ekspertiz çalışması ile belirlenirken en düşük satış fiyatı 4 bin 500 TL'den başlıyor. Milli Emlak internet sitesi üzerinden ya da yaşadığınız şehirde bulunan Milli Emlak Müdürlükleri üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@