41 Milyon Metrekare Hazine Arazisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Kiraya Verilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınan ortak karar ile hazine taşınmazlarının kiraya verilmesi konusunda bir dizi yeni karar alınmıştı.

Emlak Haberleri 26.09.2018 - 10:20 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınan ortak karar ile hazine taşınmazlarının kiraya verilmesi konusunda bir dizi yeni karar alınmıştı.

Düzenlenen çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Murat Kurum "Hazine taşınmazlarının çok uygun bir bedelle, rayiç bedelin binde biri üzerinden kiraya verilmesidir. Örneğin değeri 100 bin lira olan bir tarlayı yıllık 100 lira üzerinden kiralıyoruz" dedi. Hazine Arazisi Rayiç Bedeli Binde Biri Üzerinden Kiraya VerilecekHazina arazileri belirlenen rayiç bedeli rakamları üzerinden binde bir oranından hesaplanarak kiraya verilecek. Bakan Murat Kurum tarafından yapılan açıklamadan satır başları şu şekilde;- "Üç projeyle Türkiye genelinde toplam 64 ilimizde 41,7 milyon metrekare taşınmaz vatandaşlarımıza sunulmuş olacak"- "Bu düzenleme ile çiftçilere sağlanan en büyük kolaylık, Hazine taşınmazlarının çok uygun bir bedelle, rayiç bedelin binde biri üzerinden kiraya verilmesidir. Örneğin değeri 100 bin lira olan bir tarlayı yıllık 100 lira üzerinden kiralıyoruz"- "Bu 3 proje için Tarım ve Orman Bakanlığı ile koordineli olarak taşınmaz tespit çalışmaları yürütecek, üçer aylık periyotlarla yeni alanlar da belirleyerek vatandaşlarımıza sunacağız"Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@